Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Hogy a tempomat működjön, a...

Hogy a tempomat működjön, a gumiszelepeknek nyomásérzékelősöknek kell lenniük?

Figyelt kérdés
Vettem egy új kocsit, a szalonban nagyon rám akartak sózni 4 téli abroncsot 300.000 forintért, de mondom majd veszek később, máshol. Erre azt mondták, hogy ha nem náluk veszem, akkor nem fog működni a tempomat meg még pár dolog, mert ők olyan szelepekkel adják. Nyilván ha nem nyomásérzékelős szelepű kerekeket veszek télre, akkor a nyomást nem fogom tudni a kijelzőn megnézni, de az hogy a tempomat ne működjön, az már röhej, és komplett hülyének nézés. Ugye?

2015. okt. 9. 22:08
 1/9 anonim ***** válasza:
Valószínű igen. Nekem nem nyomásérzékelős, mégis van benne tempomat, sőt működik is.
2015. okt. 9. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 Tomcatters ***** válasza:
Enyem sem nyomaserzekelos és müködik a tempomat :)
2015. okt. 9. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Milyen autó?
2015. okt. 9. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

mekkora parasztok, uristen


semmi koze a kettonek egymashoz!


hacsak nem annyi, hogy ha a kocsi kijelzojen meg tudod nezni a kereknyomast (tehat nemcsak egy lapos kerek ikon jelzi hogy nyomasveszteseg van, hanem latod a 4 kereket es a nyomas szamertekeit, akkor van olyan kocsi, ahol ha a tempomat be van kapcsolva es ugy vezetsz, nem tudod a kijelzot mentekozben atvaltani, hogy megnezd a kereknyomast) de egyeb osszefuggesrol en meg nem hallottam!

2015. okt. 9. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Azt eltudom képzelni, hogy ha világit a nyomásérzékelo ikon akkor nem kapcsol be a tempomat biztonsági okokból. Ez viszont csak annyit jelent, hogy az eleve nyomásérzékelos kerékgarnitúrát le akarják spórolni a kocsiról.
2015. okt. 9. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
46%

Legfeljebb a TPMS nem fog működni. A tempomatnak ahhoz semmi köze.

Egyébként ha egyik kerékben sincs nyomásérzékelő, azt nem veszi hibának, nem világít semmi, tudomásul veszi a rendszer, hogy nincs. Legalábbis az én autómon így van. De akár ha mindkét felniszettbe szeretnél nyomásérzékelőket, utólag is meg lehet venni. Én is így vettem utólag a téli szettbe.

2015. okt. 10. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Na ezt hívják lehúzásnak. Nem tudom elképzelni hogy ilyen működik. Vagy abban a gumiban amit ajánlanak ők, elektronika van beszerelve, vagy mi??


Na tegyük fel hogy igaz a dolog. Annyit tudok mondani, hogy olyan autót, aminek az elektronikája ilyen dolgokon akad el, tuti nem vennék meg.

2015. okt. 10. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, akkor jól sejtettem.


5: nem spórolták le a gumikat, mert nyáriakkal járt a kocsi, amik elég drága Continental gumik nyomásérzékelővel, a nyomást pedig számszerűsítve mutatja a számítógép. Csupán ilyen nevetséges indokkal akarták rám tukmálni a téli gumikészletüket.


3: az új Vitaráról van szó.


Nekem nem éri meg 300-ért a nyomásérzékelős Continental, ha tudok venni 140-ért Hankook gumikat, igaz nyomásérzékelő nélkül, de nekem ezek a vackok nem létszükségletek.


Mindenesetre azt nem tudtam hogy lehet utólag is ilyen szelepet venni, köszönöm.

2015. okt. 10. 14:53
 9/9 anonim ***** válasza:

En meleg eghajlaton elek, ugyhogy itt nincs olyan, hogy teli-nyari, de amikor gumit kell cserelni kopas vagy javithatatlan defekt miatt, akkor mi csak gumit veszunk. (plane hogy specko felnivel jott a vas)


Bocs ha h.lyeseget kerdezek, de amikor ti a nyarit lecserelitek telire, felnivel egyutt veszitek az uj garniturat, vagy csak a gumit? Mert ha csak gumit, akkor a nyomaserzekelos szelep az marad. Vagy olcsobb felnivel egyutt gumit cserelni? Valaki lecci okitson mar ki ;)

2015. okt. 12. 04:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!