Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Opel astra G-be milyen hangszó...

Opel astra G-be milyen hangszórókat lehet tenni?

Figyelt kérdés
Tehát 8 hangszórót lehet rakni a gyári helyekre. Minden helyre akarok rakni. Mélyet is magasat is. Konkrét típusokra vagyok kíváncsi ki milyet ajánl meg mekkorát? Meg melyik az amelyiket bele lehet rakni átalakítgatások nélkül? Gyárilag a két hangszóró van az első ajtókban. Ezeket elég gagyinak találom, magas sincs hozzájuk. Jelenleg egy 4*45 wattos fejegység van benne. De akarok majd bele egy másikat. Abból is ki melyiket ajánlaná? Zenehallgatásra kell.
2015. okt. 4. 15:21
 1/8 dirtboy ***** válasza:
Ha zene hallgatás a cél akkor rossz úton jársz ezzel a sok hangszórós tervvel.
2015. okt. 4. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Akkor magyarázd már el hogy mi volna a jó ötlet.

Nem a sok hangszóró a cél. Csak jelenleg az a helyzet hogy elől van a két ajtóban egy egy. És hátul nem valami jól hallatszik.

Arra gondoltam hogy mivel 8 gyári hely van ezért kellene mind a 8 helyre. Előlre is hátulra is. Az ajtókban alul van nagy hangszórónak hely, fent meg magasnak van kis hely.

2015. okt. 4. 17:13
 3/8 dirtboy ***** válasza:

Az a baj egyikhelyre ilyen másikra olyan fér be.

Mivel autó,így nincs nekik dobozuk sem. Tehát itt is különböznek majd.

Ahány hangszóró annyi különböző távolság,annyi különböző szög ami megint csak befolyásolja a hangzást.

Az ablakok remekül verik vissza a hangokat is,sok hangszóró sok irányba sugározmajd nem azonos hanggal és minden felöl jön majd a vissza verődés is.

Az eredmény egy nagy kagyvasz lesz nem pedig zene.


A megoldás egy normális komponens szett lőre,egy láda hátra,ha kell a hely akkor kicsi 20as nyomóban lehet gondolkodni.

Kicsi is valamint banán vagy speakon csatlakozó gyorsan oldható és kivehető.

Az meg hogy hátul nem hallani marhaság,ilyenel mást ettes. Nyílt terepet bezenélek pedig SQ-s vagyok nem SPL es nem hogy egy kocsi pár köbméteres belterét az 1db 16cmes szettemmel.

2015. okt. 4. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Nem értem.

A gyári helyekre tenném be. Az ajtók aljába mind a 4 ajtóba egyformát lehet tenni. És a fenti magasak is lehetnek egyformák. Ugyan annyi a hely.

Ládát nem akarok. Nem diszkót akarok. Csak jobb hangzást a két gyári hangszóró helyett.

Az hogy hátul nem lehet hallani. Az úgy van hogy elől már zavaró a hangzás ahhoz hogy hátul rendesen lehessen hallani. Elől ahhoz túl hangosnak kell lennie. Elől felhangosítom 20-ra. Ott még pont nem zavaró a torzítása. Akkor már hátul is hallható jól, de akkor már nem lehet beszélgetni elől-hátul lévőkkel.

Mindenképpen kell a hátsó ajtókba.

2015. okt. 4. 19:45
 5/8 dirtboy ***** válasza:

tényleg nem érted,sebaj nem foglaltathat mindenkit az akusztika.


tehát akkor úgy van meg a 8 hangszóró hogy két szett lenne.

ez még a jobbik megoldás,hirtelen arra gondoltam hogy kalaptartó környékén van még kialakítva mélyközépnek hely és oda menne a 7-8adik hangszóró.


sajnos nem tudom neked megmondani hogy milyen méretű hangszóró fér el az ajtókban.

nem biztos hogy ami mélységben elől befér az hátul is,szóval mielőtt első ajtó méretei alapján vennél két egyforma szettet azért nézd meg hogy hátul is jó e az a mélység.


ha tudod a méretet akkor tudok segíteni hangszóró választásban.

2015. okt. 4. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Az ajtóban lévő hangszórók nem egyformák, a hátsók kisebbek! Ráadásul van a hangszóróknak egy kb 2 centis peremük, hogy közelebb legyenek a kárpit rácsához, ezért nem egyszerű megfelelőt találni bele.
2015. okt. 5. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Értem. Köszi.

Ilyen kalaptartót szétfaragni meg ilyesmit az felejtős. Csak a gyári tokokba akarnák tenni.


De nincs hozzá konkrétan ehhez a típushoz valami jobb minőségű mint amivel alapból kiadják a gyárból?

2015. okt. 7. 14:10
 8/8 dirtboy ***** válasza:

ha mindenképpen kell hátra akkor mérd le milyen mélység fér be és aszerint rakhatsz be normál lehetőleg magas érzékenységű hangszórót vagy ha csak lapos hangszóró fér be akkor flat hangszórók közt kell nézelődnöd.

úgy már kisebb választék lesz.


ha nincs erősítőd akkor felesleges azon görcsölnöd hogy minőség milyen mert az ócska fejegység végfok miatt így is úgy is sz ar lesz.

fejegység nem ad le 4x45W-ot,az csak a szokásos kamu adat.

ezért kell érzékeny hangszóró hogy a valós pi csányi teljesítményével is kellő hangerő legyen,ha nagyon kitekered akkor meg nagyon magas a THD,tehát a teljes harmonikus torzítás.

szintén nem szól szépen és a torzítás károsítja is a hangszóró tekercset.

egy gyári hangszórónak az előnye az hogy ugyan nagyon gagyik de legalább hangosak,magas az érzékenységük mert alapból kevés teljesítményhez tervezték meg.


javítani úgy tudsz még a hangszórók hangján ha ki szigeteled/rezgéscsillapítod az ajtókat.

az ajtó belső azt a feladatot látja el mint szobai hangcuccnál a doboz.

mivel az ajtó se nem jó anyagú se nem kellően merev,és még csak nem is zárt tele van szerelő nyílással így bitumen lappal való bevonás és bitumen lappal való szerelő nyílások befedése nagyon sokat jelent,sokat változtat a hangszóró hangján valamint mélyebb hangok is előtűnnek majd.

szigetelésre hanno protecto pf830at ajánlok,820 nem jó más az anyaga.


érzékenységre vissza térve.

kétféle mérés van.

van 1W al hajtott 1méter magasan,1méter távolságban ha jól tudom 1khz-en mért hangnyommás adat /decibel dB/.

Valamint van ugyanez csak nem 1W hanem 2,83V on.

A különbség az hogy 2,83V 2W nak fele meg,így dupla teljesítmény miatt -3dB el kell venni ahhoz hogy meg kapd az 1W/m adatot.

szóval eszerint nézelődj szettek közt.


jó tanács még hogy fém membránú magassugárzókat kerüld,olcsóbb hangszóróknál nagyon bántóak tudnak lenni a túl merev membránjuk miatt.

2015. okt. 7. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!