Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Lejárt B kategóriás jogosítván...

Lejárt B kategóriás jogosítványom meddig lehet használni segédmotorhoz?

Figyelt kérdés
Látok rajta egy M,K kategóriát 2017-es dátummal, az lenne a lejárata? És ha ez is lejár, akkor hogy tudom megújítani, ha a B-set nem szeretném? Csak a segédmotorhoz kellene, hogy jó legyen.

2015. okt. 1. 18:05
 1/5 anonim ***** válasza:
52%
Szerintem külön nemlehet...de miértnem aksrod a B kategóriát? Csak bemész egy orvosi alkalmasságival az okmányirodába és mondod h jogsit szeretnél újíttatni,kicsengeted az árát ami sztem most olyan 10-12 ezer magyar forint lehet és ennyi
2015. okt. 1. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Idős vagyok, autóm nincs már, van egy babettám, azzal szerettem volna még járni. Köszi a választ!
2015. okt. 1. 18:18
 3/5 anonim ***** válasza:
52%

A hátulján fel van tüntetve valamennyi kategória, amire érvényes, mindegyiknél ott van az érvényesség dátuma is. A 11. számú oszlop jelzi, hogy az egyes kategóriákra meddig érvényes a jogosítvány. Ami az M (újabban AM) és K kategória mellett szerepel, azt kell figyelembe venni, addig jó ezekre a kategóriákra jó a B lejárta után is.

Ha lejár, orvosi alkalmasságira kell menned, megújítani viszont csak egyszerre az összes kategóriát tudod. Ha van B-d, akkor sajnos az is újra érvényes lesz. De attól még nem kötelező használni és az új jogosítvány sem lesz olcsóbb azzal, ha a B-t lehagyod róla.

2015. okt. 1. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Ha jól tudom nem kell hozzá érvényes orvosi, hogy lehessen segédmotort vezetni. Elég csak a jogosítvány és mehet vele az ember, de ajánlom, hogy nézzen utána!
2015. okt. 1. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Lejárt orvosival lehet vezetni segédmotoros kerékpár (meg még néhány dolgot) de csak addig amíg a kártya is érvényes, ami a kiállítástól számított 10 év.

Tehát ha neked 2010-ben érvényesítették a jogsidat, de az idén lejárt a B orvosija (mivel nekünk már csak 5 év jár), akkor is vezethetsz kismotort 2020-ig vele.


4. melléklet a 326/2011. (XII. 28.) Korm. rendelethez152


A vezetői engedély egészségügyi érvényességének lejártát követően is vezethető járművek a 2006/126/EK irányelvnek megfelelően 2013. január 19-től

Bármely nemzetközi kategóriában megszerzett vizsga alapján:

1. segédmotoros kerékpár (ideértve a „mopedautót” is)

2. lassú jármű és pótkocsija

3. kerti traktor

4. állati erővel vont jármű

„B”, „C1”, „C”, „D1”, „D” kategóriában megszerzett vizsga alapján:

1. mezőgazdasági vontató és könnyű pótkocsija

[link]

2015. okt. 1. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!