Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Hogyan működik manapság a...

Hogyan működik manapság a trafipax?

Figyelt kérdés
Egyik este (10 óra körül) az M3ason Pest felé megnyomtam neki rendesen (180km/h). vacak kedvem volt, nem volt senki az úton. Így éltem ki. Ez van. Mivel egyébként nyugodt kutyusként vezetek soha az életbe nem léptem túl a sebességhatárt így a trafival sem foglalkoztam. most viszont így utólag visszagondolva hülyeség volt ez, és félek mi van ha lefotóztak. Villanást nem láttam sehol sem de azt sem tudom hogy néz ki a trafi. Valaki felvilágosítana részletesen aki tapasztaltabb? :)

2015. szept. 26. 22:27
 1/8 anonim ***** válasza:
41%
Villan. Nem lesz semmi ha nem láttad. Németeknél láttam ahogy az előttemlevőt villantották, fényes nappal sem lehetett nem látni.
2015. szept. 26. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
82%
Vannak sebességméro kamerák is fent amik nem villantanak.
2015. szept. 26. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Ah jó lenne ha nem gombolnának le 45 ropit... nem bírom én ezt az ideget tuti nem csinálok ilyet többet...
2015. szept. 26. 22:53
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
A régi trafi villant éjjel, az új állítólag már nem villan.
2015. szept. 26. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Az újak infrával működnek, látnak a sötétben.
2015. szept. 26. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
0%
Osszesen vagy 2-3 ilyen kamera van egész Nyíregyházától Pestig és az út felett átívelo tartókra van felrakva.
2015. szept. 27. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Nem nagyon villannak már...

Az újak még nem üzemelnek élesben, viszont ki vannak táblázva:

[link]

Bár mire ezt a táblát látod, addigra bemért és kb 5-10 méterről csinálja a képeket.


"Ah jó lenne ha nem gombolnának le 45 ropit..."


Autópályán 180-tól már 60 ezer!

:D

2015. szept. 27. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Tegyük tisztába a dolgokat. 2 féle sebességmérés létezik Magyarországon: Radaros és lézeres elvű. A radar villan, mert annak van vakuja. Amit érdemes tudni róluk, hogy régen autókba voltak szerelve (skoda favorit, skoda felicia, előtte pedig ladába) de már ezeket kiszerelték, megszűntek. Van még radaros eszköz, autópályán. M1, M0, és M1/M7 közös szakaszán most is találkozhatsz velük. Ezek fehér mérőszekrények, és vörös fénnyel villannak, este! Nappal nem.


A lézerből van több, kb 95%-ban lézeres eszközök vannak az országban. Ezek nem villannak, ezek beépített infravörös ledekkel világítanak este, amit te nem is érzékelsz, nem is látsz, ő viszont lát téged.


DE! Tudtommal az M3-on nicns fix traffipax, szóval amx attól kel lfélned, ha mobil lézerrel kiálltak valahova. Ezt 30 napon belül megtudod.

2015. szept. 27. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!