Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Tervezem az első autóm megvéte...

Tervezem az első autóm megvételét, kb milyen költségekre számoljak évente "adó" és egyéb téren?

Figyelt kérdés

Vagy egy 2006 os swift 90lóerő, vagy egy 2005 octavia asszem 100lóerő környékén...

Kötelező biztosítás mellé akarok cascot, és ezen kívül még mi az amit fizetni kell? És összesen évente kb mennyi pénz?



2015. szept. 16. 09:43
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:

Tévúton vagy, egyáltalán nem pesti márkaszervíz adatait írtam le.


De hogy érezd:

Golf IV-m van, tehát egy generációval még öregebb is, mint a fenti Octavia, de hasonló technika, ár. Két hete volt vezérléscsere, 109.000 Ft volt mindenféle baráti kedvezménnyel. És semmi extra nem volt. Gates, vezérlés szett, Castrol olaj stb.

2015. szept. 16. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim válasza:

A kötelező a legfontosabb azért büntetnek a rendőrök is meg a biztosító is és persze a súlyadó is legyen befizetve és ennyi.


(OFF Skoda Octavia 1.6i 16v komplet vezérlés vízpumpával 35.000 Made in Germany, olajcsere: Castrol Magnatec 5W40 5l + pollen,olaj,levegőszűrő 14.000 a szomszéd most végzett autószerelő kis srác a garázsba kicserélte 10 ezerért a szemem láttára. Adtam neki 15 ezret. 64 ezer volt tokkal-vonóval.)

2015. szept. 16. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 A kérdező kommentje:
Magyarul, akinek 100ba kerül, azt egy kicsit átbaszcsizták :)
2015. szept. 16. 15:16
 14/18 anonim ***** válasza:
Az enyém TDI, az is számít, valamint nem gagyi szűrőt és vezérlést rakok bele. Meg is van a különbség, Valamint olyan szerelő csinálta akit ismerek. Szóval nincs itt átbaszcsi, pusztán pénzbe kerül minden
2015. szept. 17. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 A kérdező kommentje:
Nyilván val különbség árban ha arra használod az autót, hogy eljuss A ból B be, vagy ha még a szűrőkkel is flancolsz... De mint már említettem nem a szervizköltség érdekel... Azt kb tudom, sőt sok dolgot egyedül is megtudnék csinálni... Pl egy piti szűrőcserét, vagy olaj cserét...
2015. szept. 17. 12:06
 16/18 anonim ***** válasza:

Persze szűrőcsere az simán megy otthon is, ha ért hozzá az ember. Vezérléscsere már nem.

Mondjuk ebben pl nem tudom hol láttál flancolást, pont az a lényeg, hogy elvigyen üzembiztosan minden nap A-ból B-be. Amihez pedig hosszú távon nem éppen a tesco-s, legolcsóbb alkatrész lesz a garancia

2015. szept. 17. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
Ma már youtubon, googlen mindenről van videó vagy leírás, egy ügyesebb kezű műszaki beállítottságú parasztgyerek bármit megbütyköl az istállóban... 15 évesen lada nivát bütyköltünk a haverokkal, ma is én szerelem a kocsijaimat... Vezérműszíj cserében sincs semmi ördöngősség, ha sejted mit csinálsz... A szerelő is csak ember, nem egy félisten aki olyanokat tud, amit átlag ember nem tud megtanulni... Egyetlen egy előnye, hogy van szerszáma, meg nem kell szerelőaknát ásnia a faterjával... :)
2015. szept. 22. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
És szerszám nélkül csak reménykedsz benne, hogy nem megy el a vezérlés vagy mi? Egyébként ezen kívül én is megcsinálok sok mindent otthon
2015. szept. 22. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!