Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Féknyeregbe milyen zsírt tegyek?

Féknyeregbe milyen zsírt tegyek?

Figyelt kérdés
A féknyereg két részből van,az egyikben van a dugattyú,ami két csappal csatlakozik a dugattyú nélküli oldalhoz ahol a másik fékbetét van.Elméletileg ezen a csapokon tud csúszkálni mind két oldal hogy fékezés után ne érjen hozzá a betét a tárcsához. Valami lehetett benne gyárilag,de az már teljesen kiszáradt és nem hogy mozog,henam odaragad tőle.

2015. szept. 15. 20:37
 1/6 A kérdező kommentje:

Ja ami lemaradt! Az előző betéteket szerelő cserélte ki,amivel kb 20-25ezer km-et mentem.Mostanra teljesen elkopott a belső fékpofa emiatt. Teljesen leszedtem a féknyerget,szétszedtem a két felét,kitisztítottam a csapokat és a furatát,teljesen rendben lenne,nem lötyög,nem szorul,csak valami zsír kellene bele. Litiumbázisú zsírom van itthon,de szerintem az nem jó,nem biztos hogy bírja azt a meleget tartósan ami ott tud lenni.

Van valami spec zsír vagy esetleg ilyen rézpasztát tegyek rá amit a kipufogó csavarokhoz szoktak tenni?

2015. szept. 15. 20:43
 2/6 anonim ***** válasza:
A rézpaszta sem rossz, de inkább grafitos zsír kellene rá.
2015. szept. 15. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Az ilyen féket hívjuk úszónyerges tárcsaféknek. Az uszo oldalnak nagyon finoman kell csusznia a kis csapokon, mi grafitos zsirt tettunk bele 5 eve, iden csereltunk beteteket meg tarcsat is, meg mindig tokeletesen csuszott. Arra kell figyelni, hogy a a kis gumi harangok ne legyenek elszakadva illetve jol ra legyenek huzva a helyukre, mert ez szigeteli a kulso szennyezodestol az uszo csapokat. Az ilyen szerelot amugy jol megkene kinalni egy furkos bottal, ha ilyen hibat vet...
2015. szept. 15. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Áhá szóval grafitos zsír! Mivel ketten is ajánlottátok,igy szerintem azzal is fogom összerakni.

Köszönöm!

A kis gumiharangok teljesen jók,nem szakadtak,de mivel egy 11éves autórol beszélünk,igy szerintem bármit is raktak bele gyárilag az nem tart eddig. A szerelőkröl meg.....pedig ez nem is egy rossz szerelő,de szerintem csak a régi betéteket kivett és betette az ujjakat oszt annyi! Lehet a szerelők nem is foglalkoznaz ezzel,a betét új,a tárcsa jó,max ha valami baj van ugyis viszajön és az is pénz.

2015. szept. 15. 22:21
 5/6 anonim ***** válasza:

Még annyit hozzáteszek, hogy ha ennyire nekiálltál, akkor tényleg az utolsó olajmaradványt, koszdarabot távolítsd el. Én a brigéciolt javaslom abból is a D3asat, az az erősebb, kiöntöd egy kis tálkába és ecsettel szépen addig mosol minden gumit, csapot, csavart ameddig nem lesz tökéletesen tiszta. Viszont a fékhengerbe, ahol a dugattyú mozog ne moss, be, ha már megtetted akkor ki kell szedni a dugattyút és szépen kitörölni a helyét, majd vissza tenni, úgy hogy megvan kenve fékolajjal. Az úszócsapokra kell tenni zsírt érzéssel, de ne túl keveset és ne is túl sokat, amikor rakod össze akkor látszik, hogy még kell-e vagy nem.

A szerelőhóz meg annyit fűznék még hozzá, hogy az ilyen egy igazi pénzsóvár kókány. Az, hogy az autó legfőbb biztonsági rendszerével játszik az nem megengedhető és nem is megbocsájtható. Értem én, hogy csak felpattintja a nyerget bedob 2 új betétet, még csak le sem fújja féktisztítóval és elkér érte egy 20ast, nagyon jó buli neki, de amikor neked kell egy nagyot fekezni, csaknem akar a kocsi majd megállni. És még sokan mondják, olyanok is akik évek óta hobbiból, meglepően jól szerelnek, hogy mindent megjavítanak otthon csak a féket nem, mert nem mernek hozzá nyúlni, inkább szakemberre bízzák.

2015. szept. 15. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Már sokszor javítottam magamnak féknyergeket. A takarításra a féktisztítót ajánlanám, ha közvetlenül a furatokba nyomod a nyomás kihozza belőle a koszt. gyorsabb mint a brigéciol, és utána nem kell elmosni.

Ha már ennyire szétszeded, mindenképpen vegyél hozzá felújító készletet (gumiharangok, karmantyú) és azokkal rakjad össze. 1-2000 ft-os tételek. A grafitos zsír jó hozzá, de amit egy komplett készletben adnak az valamilyen lítium bázisú lehet a színe alapján. Nem ártana kiszedned a dugattyút sem, ha húzás nyomokat látsz rajta cserélni kell. Összerakásnál fékolajjal kenjed meg.

2016. okt. 16. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!