Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Kanyarban úgymarad a kormány....

Kanyarban úgymarad a kormány. Ez szervo hiba?

Figyelt kérdés

Opel Corsa C 2001-es autóról lenne szó. Az a jelenség, hogy enyhén ívelő kanyarban kormánymozdulatot hajtok végre, közben folyamatosan haladok és nyugodtan elengedhetem a kormányt, mert amilyen pozícióban "maradt" a kormány, abban a helyzetben meg is áll és az autó arra tér ki. Kanyar végeztével vissza kell kormányoznom, nem ugrik vissza magától.

A kormányzás könnyű, szerintem a szervo működik, de ezt a jelenséget nem tudom hova tenni, mert nekem egy OPEL Astra G-m (1999) van, és ott ilyen jelenséggel nem találoztam, ugyanis ott a kormányt kell tartanom addig, míg az autó az ívelt kanyarban halad, mert ha elengedném, akkor visszatérne egyenes pozícióba.


Köszönöm a válaszokat!



2015. szept. 6. 13:25
 1/2 anonim ***** válasza:
Toronycsapágy
2015. szept. 6. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Most került sor a fent említett autó műszaki vizsgájára. Cseréltünk toronycsapágyat is, de a helyzet ugyanaz.

Elektromos szervo lehet a történet háttarében, már csak az a kérdés, hogy ez probléma-e vagy sem?!

2017. jún. 27. 13:47

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!