Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Opel Astra G 1.6 16V (X16XEL)...

Opel Astra G 1.6 16V (X16XEL) autóm hidegen is és melegen is néha-néha rángat (berázza az autó elejét) elindulásnál (csúsztatott kuplungnál). Mi lehet a hiba forrása?

Figyelt kérdés
Az autón nemrég teljes kuplungcsere történt, azóta a kuplung már ellenőrizve lett, de hibátlan. A válaszokat előre is köszönöm!

2015. aug. 26. 09:19
 1/2 anonim ***** válasza:
Csiszold a kuplungkezelési technikádat. Indulásnál ne akard gyorsan felengedni a kuplungot, csúsztasd egy kicsit tovább úgy hogy a gázt meg folyamatosan nyomod lejjeb, persze nagyon kis mértékben. Én is szoktam így járni, mikor nagyobb gázzal indulok mint ahogy terveztem, vagy szükséges lenne és reflexből veszek el a gázból miközben még csúszik a kuplung de jön felfelé a pedál. Na akkor nekem is berázza az egész autót a motor, mintha ki akarna szakadni. Nem fejtettem még meg hogy mi miatt lehet ez a jelenség, de az ellenszerét már tudom. Gyanítom hogy ebben szerepe van a meglehetősen lágy motor- és váltófelfüggesztésnek is.
2015. aug. 26. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:
EGR szelep is csinalhatja ha elvan tomodve
2019. jan. 10. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!