Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Használt autó vásárlásánál,...

Használt autó vásárlásánál, miért pozitívum a "hölgy tulajdonos"?

Figyelt kérdés

2015. aug. 20. 10:46
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Mert az a sztereotípia terjed, hogy a nők jobban vigyáztak rá, lassan vezettek, kímélték a kocsit, stb...


Természetesen egy 150%-ban marhaság. Főleg, hogy minden 2. kocsi nem dohányzó nyugdíjas orvos hölgy tulajdonostól van. (jah, és keveset futott)

2015. aug. 20. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Nem pozitívum, csak a közvélekedés annak tartja.

Feltételezzük, hogy a hölgy tulajdonos nem üti-vágja a kocsiját, nem közlekedik padlógázzal, nem versenyez a piros lámpánál, nem driftel és nem száguldozik földúton. Ezt egyébként a 25 évnél idősebb férfi tulajdonosok se teszik, de hát, ez van. Feltételezik továbbá, hogy egy nő rendszeresen takarítja a kocsiját, nem locsolja össze sörrel, nem bagózik benne, továbbá, mivel nem gondolja azt magától, hogy én értek hozzá, nem kókányolja, vagy hagyja szétrohadni "jóvanazúgy" alapon, hanem szakemberhez hordja, a szakember meg látja, hogy szőke, ezért leveszi kilóra, mindent kicseréltet és felujíttat vele vastag áron, mert be lehet palizni.

Ez vagy igaz, vagy ne, de sokkal valószínűbb, hogy egy műszaki analfabéta nő (és nem mindegyik nő mászaki analfabéta...) nem vezsi észre a nyikorgó ékszíjjat, a félrehúzó kormányt, a rozsdás kipufogót, a kiégett izzót, az elállítódott futóművet, ergo, nem is csináltatja meg. Rossza balaktöltőt nem cseréli, karcolja az ablakot, hagyja szétfagyni vízzel a szélvédőmosót, hagyja csurogni és tartóbakot enni az akkusavat, nem keresi meg és szünteti meg a rozsdát az alvázon, továbbá megtalál mindne padkát, minden gödröt, minden irányból meghúzza a kocsit és még elülről is nekitolja a teszkóparkolóban a bevásárolókocsit.

Összességében a gyakorlatban nem az számít, hogy milyen nemű a tulajdonos, hanem, hogy ki az illető, és mennyire vigyáz a holmijára.

A legjobb precíz, idősebb, műszakiember-férfitől kocsit venni. Apámat és apósomat is szoktam vele cinkelni, hogy a kocsijáért fele annyit nem fog kapni, mint amennyit ér (minimális futásteljesítményű középkategóriás autók, amelyek tíz év fölött is szalon állapotban vannak).

2015. aug. 20. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

mert egy nő elvileg jobban vigyáz rá, nem pörgeti, nem száguldozik vele

a valóság, már teljesen más helyzet

2015. aug. 20. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
ja,hogy a nő nem pörgeti a motort? Hát szerintem meg nők között is vannak akik nyomják a gázpedált,ami ugyebár nem is lenne baj,csak a nők kevésbé nézik a motor hőmérsékletét...férfi és nő is lehet jó és rossz gazda is.Számomra az hogy női tulaj,egyáltalán nem pozitívum.
2015. aug. 20. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 Mosqu!to ***** válasza:
100%

Számomra sem pozitív a női tulaj!


Vettem már női tulajtól autót,bár ne tettem volna! Elhanyagolt olajcserék és szűrőcserék,mert ő nem tudta,hogy ezeket cserélni kell! (WTF?!)


Az olajat mikor leengedtem, olajsár maradt a motorban a láncot tönkretette... Soha többet nem vennék női tulajtól autót!


PERSZE VANNAK KIVÉTELEK!

2015. aug. 20. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Ezt en sem ertettem soha, baratnom autoja pl egy szemettelep.Az ex pedig 2 autot amortizalt 2 ev alatt.
2015. aug. 20. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
50%
én is azt tapasztaltam már, amit az 5-ös. a legtöbb nő, főként azok, akiknél úgymond nincs egy férfi a háznál sokkal jobban hajlamosak elfeledkezni az autó kötelező karbantartásáról, és simán használják 10 évig az "elsőtulajdonosos" autót olajcsere meg egyebek nélkül, 2-3 havonta elvitte, lemosatta és szép az autó. szóval nem feltétlenül pozitívum valóban a női tulaj.
2015. aug. 20. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Nem pozitívum.

Érzéketlen váltás. Guminyomás, visszajező lámpák leszarás (az a kis olajoskanna néha villog, de ugye nem baj...), indukásnál, parkolásnál kuplung égetés, kuplungpedál lábtartónak használás.

FInom figyelmeztető jelzések (más hang, másképp viselkedés) leszarás, kocsi letérdelésig hajtás.


Na ezt jelenti a nő vezetőtől.

2015. aug. 20. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
87%
Nem akarok senkit megsérteni, de úgy veszem észre, hogy az idősebb, 30-40 év feletti nők nagyon le tudják amortizálni az autót. Azonban meglepő módon a mai tinicsajok már olyan jól vezetnek, mint bármelyik fiú, persze az autó műszaki állapotára ők is ba**nak rá. Igy hát nőktől nem a legjobb vétel az autó, bár tény, hogy az előitéletek teljesen alaptalanok, miszerint a nő söfőröktől óvakodni kell, meg hasonlók.
2015. aug. 20. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
100%

Dehogy pozitív. Rendbe van, hogy nem tapossák.

Viszont pl. a 70 es zónába a kátyúval teli utakon is 70 el mennek mert az van kiírva....

A másik, hogy mosón mindig belenézek a csajok kocsijába....hát ha még arra a látványra oda hánynék fel se tünne a sok ganén. 😂

2018. márc. 20. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!