Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Hogyan működik az autó kipróbá...

Hogyan működik az autó kipróbálás?

Figyelt kérdés
Szeretnék venni autót,de nem tudom , mi hogyan megy vásárláskor/ autó nézőben. Megbeszélem az időpontot a magánszeméllyel/kereskedővel, megnézem a kocsit,majd elviszem próbakörre(itt mindenképpen vezethetek ugye? hiszen nekem kell éreznem hogy jó e vagy sem,ha nem engedi akkor komolytalan!?) kb mennyi a próbakör ideje, hami alatt meglehet állapítani, a menet közben levő esetleges problémákat? mindenképpen mellettem ül az eladó? ha pl 2en megyünk hozzáértővel?

2015. aug. 16. 23:10
 1/10 anonim ***** válasza:

Igen, alapvető, hogy vezethesd az autót. Ha az eladó ezt nem engedi, akkor komolytalan az egész. A próbakör szerintem egy ötperces út legyen, ahol hallgatod a motort, váltasz a sebességváltón (lehetőleg minél többet), gázt adsz, fékezel, figyeled, nem húz-e oldalra az autó, nem hallasz-e gyanús kopogást, zörejt stb.

Az eladó általában melletted ül, legalábbis én ragaszkodnék hozzá eladóként, különben mi a garancia arra, hogy nem tűnik el örökre az autómmal.


Alapvető az is, hogy hozzáértő ismerőssel kettesben is mehetsz, aki felnyitja a motorháztetőt és nézeget ezt-azt benne. Sőt, ma már sok autószerviz vállal átvizsgálást, ahol a megvenni szándékozott autót előre egyeztetett időpontban szakemberek átnézik, megemelik, alulról is megnézik és papírt adnak arról, hogy mit találtak rendben és mit nem. Itt az eladónak nyilván bele kell egyeznie, hogy több órára elvidd az autót (pontosabban vigyétek együtt oda és hozzátok el). Mivel ez nincs ingyen, ezt nyilván csak akkor érdemes megtenni, ha magadban azt mondod, hogy ha semmi váratlan dolog nem derül ki, akkor az az autó (a kialkudott árban) kell neked. Ha viszont az eladó nem egyezik bele abba, hogy autóműhelyben átnézesd, akkor megint felejtős a dolog: valamit nyilván eltitkol. Akkor is felejtős, ha mindenféle kifogást talál ki, hogy miért nem lehet se hétfőn, se kedden, se szerdán stb. stb. odavinni az autót.

Rengeteg a kókler, ezért aki tisztességes, annak természetes, hogy át akarod nézetni.

2015. aug. 16. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Oda mentek, megnézitek az autót, ha van veled szerelő átnézi, s ha érdemesnek találja kipróbálásra megkéred a tulajt... Először vezessen ő, majd te. Vihetnek a szerelőt, de ő csak megfigyelő, nézelődik, hallgatózik. Hideg motorral,bemelegedve, minden sebességfokozaton használva - ez minimum 30 perc, főleg a kereskedő ennyi időt nem szeret adni, pedig lehet különbség a hideg és a már bemelegedett motor viselkedésében, ha van rá mód meg kell hajtani a gépet, persze ésszel, nem a csúcssebesség a lényeg, hanem a váltó, a dinamika ellenőrzése.
2015. aug. 16. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
62%

Mondhatni nekem szerencsém ezzel a dologgal. Haverom műszaki vizsga helyen dolgozik. Az eladó teljesen korrekt volt, úgyhogy a próbaúton kiszaladtunk a szerelőhöz, és gyorsan át is vizsgálta, mintha műszakiztatni vittem volna.

Persze, tudom, hogy ez nem mindig hozható össze, úgyhogy a helyedben az előttem lévő hozzászólásokat tartanám irányadónak.

2015. aug. 17. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 nagy gyuri ***** válasza:
Csatlakoznék a többiekhez mindent el mondtak,én sem vagyok nagy autó szakértö.Mikor autót vettem egy ismerösömel voltam aki azért már ért hozzá és egy márka független át vizsgálóban voltunk,persze nem abban ahol a tulaj ajánlott minden rendben volt és 5000 ft-ba került
2015. aug. 17. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Én utoljára úgy adtam el az autómat, hogy jött a vevő, megnézte, tetszett neki, mondta menjünk egy kört.


Először ő vezetett (azért megkértem, hogy amíg nem meleg a motor ne tapossa neki), amíg hideg volt a motor kipróbálta a féket, futoművet, kormányzást, stb... Aztán kimentünk városon kívül, ott kicsit odalépett neki, majd vissza a házhoz. Kis beszélgetés, majd elvittük lemosni az autót, hogy megnézhesse a fényezést, hogy minden oké, utána még én vezettem egy kört az autópályán és már vitte is :)


Ergo mindenképp kell szerintem, hogy a vevő (is) vezesse a kocsit, különben nem tudja mit vesz!

2015. aug. 17. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

A fényezésről jut eszembe!

A bal első sárvédő elem egy kicsit sötétebb zöld volt mint a többi, de ezt már csak otthon vettem észre. Szerencsére nem volt gond a futóművel (ugye előtte át is nézték), de félsz azért bennem volt.

Amikor megnéztem az autót, akkor a faltól kb. 1 méterre állt. Arulkodó jel a színeltérés és marha becsapós tud lenni, ha a olyan helyen áll éppen, ami befolyásolja a tükröződéseket.

2015. aug. 17. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Van olyan eladó, aki akkor enged a kormányhoz, ha letettél egy bizonyos összeget (esetleges baleset miatt). Ha nem tetszik az autó, visszaadja.

A másik, hogy sokan engedik, hogy menj 2 km-t, hát ezzel semmit sem érsz, igazából kéne legalább 30 km, lehetőleg mindenféle útviszonyon kipróbálva. Sok probléma akkor jön elő, ha gyorsan mész, vagy ha bemelegedett már a motor, váltó, minden. És igen, az eladó melletted fog ülni, mondjuk én sem engednék el egy idegent az autómmal csak úgy. De ha le akarod padlózni, én engedném, van olyan eladó, aki nem engedi. Ez már gyanús lehet.

2015. aug. 17. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Le is kell mindig padlózni a kocsit, hogy érzed gyorsul-e vagy fullad...


Csak annyit kértem a vevőtől, hogy amíg az olaj nincs 60 fok benne (volt olaj-hőmérséklet mérő a kocsiban) addig ne tapossa - mert én sem tettem soha, hiszen a hideg olaj nem ken megfelelően.

2015. aug. 17. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
A motor, fék, futómű stb.-n túl, amit már írtak, sok apróságot meg kell nézni még a próbakörön, hogy működik-e. Ki kell próbálni a klímát, a fűtést, a rádiót, a különféle elektromos dolgokat, ablakemelőt stb.
2015. aug. 17. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Én tavaly ősszel adtam el (nem kereskedőnek) és vettem (kereskedőtől) autót. A próbakör alap dolog, anélkül én biztos nem vettem volna meg a mostani autómat. Vásárláskor , legelőször a karosszériát néztem át tüzetesen (kerékjáratok,küszübök,) illetve a különböző elemeket (legéscsillapítók,rugók, kipufogó) Utána megkértem a kereskedőt,hogy nyissa fel a motorháztetőt, üljön be és tapossa a gázt,ahogy kérem. Mtorotérben a szíjtárcsákat néztem,szíjakat , meg ugye a motor járását. Utána hátra mentem mondtam tapossa meg rendesen, kipufogótra voltam kíváncsi nem-e lyukas-e , illetve,hogy ennyire füstö. Ezután a különböző elektromos berendezések működését néztem meg (ablakok,zár,fütés,tükör,világítás,klíma,stb)


Utána megköszöntem és eljöttem,mert át akartam gondolni a dolgot , és kb. 5 nap múlva metnem vissza , és kértem a próbakört. Próbakörnél : a fékeket néztem (padlófék) kormányművet , futóművet (direkt kerestem kátyút/bukkanókat) , meg ugye gyorsítottam vele.


Az autó elnyerte a tetszésemet, sikerült alkudnom is az árból (előtte lévő 4-5 napban ,azon is gondolkoztam, miket tudok felhozni,amik miatt engedni kellene az árból..) , megírtuk az adásvételit , és 3 nap múlva mehettem vissza az autóért, a nevemre volt írva.


Mikor már a neveden van , érdemes még megnézni a csomagtartót (közben, nemm -e szedték ki modnjuk a pótkereket..) , illetve,hogy tényleg abban az álapotban van-e a gép mint pár nappal azelőtt, amikor megvetted.


Én mondom kereskedésből vettem , de minden simán ment , korrektek voltak , az autót lemosták előtte, tettek bele illatosítót , meg pluszba adtak hozzá 4 db dísztárcsát meg 2 db szőnyeget , amit még előző tulaj hozott be hozzá , pedig ezekről nem is volt szó.


Az autóban közvetlen vásárlás után komplett vezérlés csere lett elvégezve (mivel siekrült felkeresenem az előző tulaját és megtudtam,hogy már bőven aktuális lett volna a csere.. ez volt az egyik oka , az alkumnak , hiszen kereskedésben ezt nem tudták megmdonani,hogy mikor volt cserélve..) , alvázvédelemre vittem , váltóban cseréltem olajat , meg szépítgettem kicsit , de nagyon jó vételnek bizonyult ,amiben részben van egy kis szerncse is , de másik része ,meg hogy normálisan megnéztem mielőtt megvettem , javaslom neked is ezt! Sok sikert!

2015. aug. 17. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!