Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » 24V-al tölthetem az autóm...

Khhmkhhm kérdése:

24V-al tölthetem az autóm akkumulátorját?

Figyelt kérdés
hiába töltöm sima 12V töltővel..nemtölti fel..vagy már esedékes lenne az akku csere? (2éves).

2015. aug. 14. 12:25
 1/7 anonim ***** válasza:

Töltheted. Ebben az esetben nem kell azon gondolkodnod, hogy kell-e már cserélni az akkut, mert egészen biztos, hogy a töltéstől csereérett lesz.

Ha a töltő nem tölti az akkut, az lehet a töltő és az akku hibája is. Egy kis teljesítményű, 3-4 A-re képes töltővel örökkévalóság feltölteni egy nagy, 70-80 Ah-s akkut. Egyébként is: az ólomakkuk töltése sosem volt kimondottan gyors feladat. De az is lehet, hogy hiper-szuper automata töltőről van szó, amin minden megfelelően világít, csak épp nem tölt. Ilyet is láttunk már. Én azért szeretem jobban a régi ampermérőseket, mert ha jelzi, hogy van áramerősség, akkor biztosan tölt is.

De ha jó a töltő, akkor is lehet cellazárlatos vagy szakadásos az akku, ilyenkor hiába töltöd akármeddig, nem tárolja az energiát. Ezen a 24 V sem segít. Meg olyat is láttunk már, hogy a töltő is jó volt, az akku is, csak épp lógott a töltővezeték csatlakozója a kivezetésnél, nem érintkezett a krokodilcsipesz a vezeték túlsó végével, a felülete pedig rozsdás volt. Ez már user error, nem a töltő hibája.

2015. aug. 14. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Eddig még jó volt,csak egy pár napot nemvolt használva az autó és nemgyújt be..feltettem töltőre (12V) de nemnagyon töltött, megpróbálom akkor 24V-al. Kössz!
2015. aug. 14. 12:40
 3/7 anonim ***** válasza:

na, akkor az akksinak csókolom...igaz, annak már mindegy.


egyébként tölti, csak általában türelmetlen a versenyző..

az akksitöltésnek is szabályai vannak...általában tíz óra alsó hangon is kell, de nem árt több...

a 24V az nagy ötlet.az leszedi az összes ólmot a keretből, és az alján totális lesz a zárlat.

2015. aug. 14. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 szántóvető ***** válasza:
nem fog szétrobbanni az aksi töltés közben?én nem biztatnám a kérdezőt,rossz ötletnek tartom.
2015. aug. 14. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
fent volt 1x kb. 8-9 órát...próbáltam beinditani porgette erotlenul ..visszatettem töltőre kb.10-12 órát..próba = ugyan az.. mindenképp aksi csere lesz a vége,vagy lehet vele valamit kezdeni még?
2015. aug. 14. 13:28
 6/7 anonim ***** válasza:
Nézd meg hogy egyáltalán működik-e a töltő ha nem akkor egy új töltő értelemszerűen. Ha a töltő jó akkor a másik opció hogy veszel egy új akkumulátort.
2015. aug. 14. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
a töltő jó,de az aksi pedig most csinalta eloszor..csak 2 éves,legalabb még 2-3 at kikellene birjon.
2015. aug. 14. 16:54

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!