Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Simson s51 szar után gyártott...

Simson s51 szar után gyártott karburátor?

Figyelt kérdés

Hello vettem egy simson s51 et de nem jó

Nem megy ha nincs a karburátoron a gumi elösször az után gyártott légszűrőre gondoltunk vettem is ujat hátha a regicel volt baj mily meglepő nem. a karburátor volt a hibás mert az éves dzsuvás rozsdás benzin eldugitotta leszedtük kifujattuk igen ám de az össze rakásnál a gázbovden állandoan kicsuszik ugye a régikarbunál volt a menet amibe betekerhettük hát ezen nem mert mért ne . Másik probléma hogy a súber tű vége elvolt gőrbűlve ! Kiegyenesítettük rakjuk össze bovden persze kicsuszik még kétszer össze szétszedjük hát a súber tű megint elvolt hajolva ! :/

1. Kérdés : a bovden miért csuszik ki ?

2. kérdés :a subertű miért hajlik el ?



2015. aug. 14. 10:37
 1/5 anonim ***** válasza:

vegyél egy súbert, meg a tűt és bovdent.

gondolom anno aki szerelte erőltetve rakta bele a súbert a tűvel, nem talált bele a fúvóka lukjába, és azért görbült el a tű.

és ha már egyszer elgörbül utána hajlamos újra elgörbülni egész kicsi erőltetésre is.

a bovden meg honnan csúszik ki?

gondolom a súberból, mert ha igen akkor vagy a bovden vége szar, vagy pedig ki van kopva a bovden helye a súbernél.

nem nagy pénz amúgy, 1-2 ezer forintos dolog.

2015. aug. 14. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 cselez ***** válasza:

Hát én úgy veszem ki, hogy a kérdés írója vett egy utángyártott karburátort!?

Akkor viszont nem lehet elkopva semmi!

Először is nyugi! Úgy tűnik ideges vagy!

Mindig ott a hiba ahol szereltél. A bowden és a síber összerakása egy kis művészkedést igényel. Van a csavaros változat, meg a csavar nélküli, úgy hallom te a csavar nélkülit kaptad. Amikor átfűzted a kupakon, célszerű a ffeszítőt alapra állítani, majd a rugó következik. Azt a kis suta kezeddel összenyomod üvegre, a bowden belsőt pedig kíhúzod üvegre, de célszerű elötte a gázfogantyúból is kiakasztani, hogy nagyobb helyed legyen. A hengeres bütyköt átnyomod a síberen és pontosan a nútba kerüljön, majd jó erősem meg kell húzni, hogy beleakadjon a neki kialakított besüllyesztett részbe. Ezután elengeded a rugót, és innentől figyelsz arra, hogy a rugó mindíg feszített állapotban legyen, ezt a bowden belső húzásával éred el rátekered a kupakot és visszaakasztasz mindent. Ha a kupak feltekerése közben nem feszíted kicsit a bowdwn belsőt akkor ismét kiakad és kezdheted elölről.


Valamint a légszűrő és karbit összekötő harmonika gumi nélkül egyik Simson sem megy rendesen, hanem fuldoklik!!! Ezek ilyenek!

2015. aug. 14. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Sikerült össze raknom ugy hogy a bowdent át huztam a rugon de nem tudom hogy a bowdennek hova kell mennie meg nem is érzékeli ha huzom a gázt lehet hogy valamit nem jol raktan össze nem értek hozzá 15 vagyk szakemberre nincs is pénzem gondolom 40 ezerből 15 elkér csak magának másreszt meg az alkatreszek mert valamit ugy is talál meg közelben csak találgatnak az emberek is :/
2015. aug. 14. 12:47
 4/5 anonim ***** válasza:
Bocs! Tényleg szívesen segítenék, de hidd el nehezemre esik kibogarászni a sok betűhalmazból, hogy mi történt. A mondatoknak se eleje, se vége, se értelme. Tanuljatok már meg rendesen kérdezni és akkor tudunk segíteni! Köszi, én kérek elnézést!
2015. aug. 16. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Igen bocs hajlamos vagyok össze vissza írni pláne ha ideges vagyok . :(
2015. aug. 16. 21:27

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!