Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mért olcsóbb az audi a4 mint...

Mért olcsóbb az audi a4 mint az a3?

Figyelt kérdés
1.9 tdibe nézem ezeket az autókat de azt veszem észre, hogy mondjuk 1996-os a3 és 1996-os a4 ugyanolyan felszereltséggel az a4 olcsóbb ugyanolyan állapotba ez miért van ?? az a4 nagyobb (saját vélemény szerint jobban néz ki) mégis olcsóbb pedig majdnem ugyan az ?!
2015. aug. 12. 20:59
 1/5 anonim ***** válasza:
Ez tényleg érdekes, de valószínűleg azért van, mert az A3 1996-ban jelent meg, tehát akkor modern volt, míg az 1996-os évjáratú A4-es 1994 óta volt elérhető. Én csak ezt tudom elképzelni.
2015. aug. 12. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
igen ez lehet de akkor mért van hogy 2000-es évjáratú a4 is olcsóbb mint mondjuk egy 97-es a3 :D? nem tudom összrakni hogy miért :D
2015. aug. 12. 21:31
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Amiért a tizenakárhány éves 4-5 ezres 300 lóerős benzines full extrás bőrös nagyfelnis fekete A8 Audi Annyiba kerül, mint egy Opel, vagy Skoda. De még a suzuki is. Vagy akár olcsóbb is náluk.


Nehezebb eladni, A4 egy utazóautó, félnek a sok km-től, szervizköltségektől, ilyesmi. A3 pedig egy kisautó, ilyenekkel nem mennek sokat, jobban keresik az emberek, főleg a fiatalabbak. Ilyen régi Audikat pedig inkább fiatalok vesznek, mert párszáz ezerért prémium autót akarnak. Megveszik a kis A3-ast, mert az könnyűfenntartású kisautónak ígérkezik.


Nézz körül az ilyen kis kávédarálóknak is Ford Fiesta, Opel Corsa, stb. milyen áruk van már. Mert keresett autó, viszik ennyiért, könnyű fenntartani. A4 nem annyira keresett, akkor már inkább A6-ost szoktak. Azoknak megint jó kis ára van. A3-ast pedig viszik, ez látszik is, sok van belőlük. A4-ekben pedig sok a km, azok már lefingottak. Persze van belőlük is patika állapotú, azok már drágábbak is az A3-nál. De alapvetően használtautók terén a kissebb, könnyebben fenntartható autók tartják jobban az árukat. Új esetében ugye 750-es meg 760-as BMW jóval drágább, mint a 730-as dízel, kétszeresébe is kerülhet, viszont ez használtan, pláne bőven 10 év felett már átfordul, ahogy ezen járművek tulajai is mások lesznek. Nem gazdagok, hanem feltűnni akaró csórók és ők inkább dízelben keresik a 7-es BMW-t, mert legyen 7-es BMW, de sokat ne fogyasszon, lehessen kevésből fenntartani. Egyáltalán nem tartják az árukat, ellenben a kisautókkal. Egy jó állapotú 4-es Golfért is simán elkérnek még 8-900 ezret és ki is fizeted, mert mindenki ennyiért adja.

2015. aug. 12. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Az a 97-es A3 minden bizonnyal sokkal jobb állapotú. Persze ne csak az árat nézd. Minden annyit ér, amennyit adnak érte. Hirdetni bármennyiért lehet. De másrészről ezek a dolgok azért vannak, amiket leírtam.
2015. aug. 12. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Szerintem elmondható,hogy az A4-es Audikban átlagban sokkal több km van mint az A3-ban.(tegyük félre a kocsiba lévő óra állást) Ugye tudjuk,hogy majdnem mindben 180-220E km van. :)

Nekem A3 TDI-m van,sokkal jobban tetszik mint az A4. Persze az enyém nem lefingott párszázezres példány...pedig 270E km van benne,de ez legalább valós.Tudom,hogy egy kereskedőhöz kerülne a kocsim akkor kb 130E km-el hirdetnék :D

2015. aug. 12. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!