Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Első autónak Suzuki Swift,...

Első autónak Suzuki Swift, vagy Opel Astra kombi (F típus)?

Figyelt kérdés
Valamelyiket szeretném a kettő közül, mik az előnyök és hátrányok mindkét autónál?
2015. aug. 7. 18:52
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
A kombiban több hely van, én azt választanám.
2015. aug. 7. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Mindkettő jó, bár nem tudom az Astra Kombi, és a Swift, hogy lehet egymás mellett. Az Astra rohadt nagy, jól pakolható olcsó autó, míg a Swift egy lényegesen kisebb kiskocsi. Te döntsd el, kell-e a hely. Hétköznapi olcsó autózásra mindkettő jó, alkatrész van hozzá dögivel olcsón, minden sarki szerelő ért hozzá, és alapvetően nem is mennek tönkre. De mivel átlagosan huszonéves autókról beszélünk, így bármikor bármi probléma lehet mindkettővel. Ilyen korban bármi beköszönhet, ez ilyen.


Amúgy vezetni meg egyiket sem élmény. Az Opel felnőttesebb. Jobb a rugózása, legalábbis kényelmesebb. Cserébe kanyarban dől mint állat. Csendesebb, viszont a leggyakoribb az amikor még egy átkozott szervó sincs az autóban, valamint a harmatos 75 lovas 1.6-os van benne. Nem rossz, hiszen tartós, dízelesen keveset eszik (nekünk 5,5 liter, hihetetlen egy benzinestől) és viszonylag kellemesen nyomatékos. De gyorsulni nem gyorsul, inkább csak továbbhalad. A Suzuki az 1,3-assal ugyan azt hozza, mint az Opel. Egy fokkal kevésbé megy tönkre, négy ember bőven elfér benne, cserébe csomagtartója semmi, a futóműve sem egy csoda, valamint kevésbé biztonságos, mint az Opel. Magamnak a mérete miatt Opel (meg szembeköpném magam ha egy Suzuki várna a parkolóban, bocs), de mindkettő egy olcsó, megbízható autó, különösebb érzelem nélkül.

2015. aug. 7. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Astránál figyelj a rozsdára!
2015. aug. 7. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Na igen, az Astra rákfenéje a rozsdásodás. Vagy már megcsinálták, és neked nem kell vele foglalkoznod, vagy meg kell csináltatnod. Bár hozzáteszem, hogy a 97-es Astra nálunk 2008-ig nem rozsdásodott, de bátyám 2001-es Swiftje igen. Garázs vs utca.
2015. aug. 7. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Ülök a billentyűzet mögött, és kicsit elmosolyodtam.


Minden autós kérdés alatt valaki elkezdi, hogy a Suzuki egy szar, és Isten csapása. A swift lehet, hogy az, de ne vegyünk minden Suzukit egy kalap alá.


Egy 6.000Eurós Jimny-vel odaversz akármit, terepen verhetetlen. ( Csak sajnos Magyarország egy lapos papírlap. :) )

2015. aug. 7. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

"

Minden autós kérdés alatt valaki elkezdi, hogy a Suzuki egy szar, és Isten csapása"


És ezt hol látod?

2015. aug. 7. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

" Szembeköpném magam ha egy Suzuki várna a parkolóban, bocs "


Ezzel a lehelettel azt is írhatta volna, hogy szar. ( A Swift tényleg az. )

2015. aug. 7. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Ezzel leírtam azt, hogy én miért nem vennék Swiftet. Nem az autót véleményeztem. Ha mondjuk Daewoo Matizom/Ticom volna akkor is leköpném magam.
2015. aug. 7. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Ebben az árkategóriában mindegy (mondom ezt Suzukisként).

Elég régiek ezek a kocsik, ha nem eszi a rozsda és működik is, akkor már érdemes megvenni. Azt amelyik jobban bejön.

2015. aug. 7. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!