Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Hogy vannak az autóversenyzés...

Hogy vannak az autóversenyzés fajtái és ezeken belül a kategóriák?

Figyelt kérdés
Nem igazán értek ezekhez, de elkezdett érdekelni a dolog, viszont nem nagyon látom át hogy vannak a fajták meg a kategóriák, meg úgy az egész "rendszertanilag". Megköszönném, ha valaki érthetően leírná hogy vannak ezek. Köszönöm előre is.

2015. aug. 4. 22:23
 1/6 anonim ***** válasza:
0%
Így ahogy a keresoszavakban leírtad. Fog ez menni :)
2015. aug. 5. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Hát jó, az egy dolog...:D De az, hogy úgymond csoport, kategória szerint hol, mi alatt, mi miben helyezkedik el, mi mihez tartozik, meg mi min belül van... Oké, hogy leírtam pár fajtát, pl. rally, de na. Vagy csak szimplán túlgondolom? Kösz amúgy a választ.
2015. aug. 5. 15:38
 3/6 anonim ***** válasza:

Pontosan én sem tudom így biztos lesz hiba abban amit írok de van az MNASZ (magyar nemzeti autósport szövetség). Ezen belül van rally szakág, gyorsasági szakág, és talán külön a gyorsulási? A drift nemtudom hogy van most de gondolom az is az MNASZ égisze alatt megy.


És rallyn belül vannak különböző csoportok, mint "N" csoport "A" csoport stb., amik megszabnak bizonyos lökettérfogatot, pl. 1600-2000ccm, és engedélyezett változtatásokat, hogy mit lehet a motoron és a kocsi többi részén változtatni. Pl. az N csoport tudtommal a motorikusan leginkább szériaközeli kategória a rallyban.


Gyorsasági szakágban meg olyan versenysorozatok vannak inkább, amikben egyforma autókkal mennek a versenyzők lásd astra kupa( már nincs), swift kupa, clio kupa, porsche kupa...


gyorsulási versenyeken is vannak kategóriák pl. 1.6-2.0 literig szivó, 1.6-2.0-ig turbós, és ott mnegkülönböztetik aszerint hogy első, hátsó vagy összkerékhajtású-e az autó. De a gyiorsulási futamokon ugye a nem profik között bárki oda állhat bárki ellen.


rally-ba meg mindenféle biztonsági előírásnak meg kell felelnie a kocsidnak, mint bukócső több pontos biztonságiövek, műszarfalra kihelyezett biztosítéktábla+áramtalanító, tűzoltó készülék stb...


a tereprally, rallycross, roncsderbi nemtudom hol helyezkedik el de gondolom a rallyn belül valahogy.

2015. aug. 5. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Értem. Köszönöm szépen a választ.:)
2015. aug. 6. 20:20
 5/6 anonim ***** válasza:
Az a budzsétol fugg. Határozd meg, hogy mennyid van rá egy évben és abból kiderul, hogy mi marad a látókorben.
2015. aug. 6. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Hát... szerintem az, hogy valaki elmagyarázza nem a büdzsétől függ. Nem csak arról akarok tudni, amit épp megengedhetnék magamnak, meg nem is feltétlen az árak érdekelnek.
2015. aug. 7. 00:37

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!