Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Peugeot 206 1.4 hdi kuplungja...

Peugeot 206 1.4 hdi kuplungja néha csúszik néha nem viszont csak 3.4. ill.5. be mikor odalépek neki. Kb 2 éve csinálja. Mitől lehet? 200e van benne. Már nagyon fent fog.

Figyelt kérdés
Ismerősömébe 295e van és még tökéletes. Olajfolyás sehol. Lehet, hogy az bowden autómatikájánál van gond vagy csereérett?
2015. júl. 19. 13:02
 1/5 schocko ***** válasza:
A tiéd csereérett, nem vigyáztak rá...
2015. júl. 19. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
A csúszás oka lehet főtengelyszimering, melytől olajos lesz a tárcsa. Viszont a fogásának emelkedése, egyértelműen a lopás jele. Csökken a tárcsa szélessége, így összébb kell zárnia a szerkezetnek, ezért feljebb fog a pedálon. Csúszhat továbbá felégés miatt, amikor a tárcsa felülete megég egy vagy többszöri csúsztatás miatt. Ekkor a tárcsa felülete tükrössé válik, veszít a tapadásából és élettartamából. Elporlik. Valószínűleg a vezetési stílusodon kéne változtatni.
2015. júl. 19. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Pár autón én is széttapostam már a kuplungot. Megoldás, autómata. Az bírja a stílusom, ráadásul sokkal jobban gyorsul mint a kézi.
2015. júl. 19. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Csak azt nem értem, hogy 1 - 2be miért nem csinálja? Meg miért csak néha? Nem versenyzek vele, nem kíntatom, teljesen normális üzemben használom az autót. Olajfolyás sehol nem látszik és nem is fogy. Olajcserétől - olajcseréig (10e-ként évente 2szer)elmegyek úgy, hogy a beletöltött illetve a leengedett olajmennyiség között szemre nem látni (flakont megjelölöm) fogyási különbséget. Ha cserélni kell cserélni kell nem evvel van gondom, hanem nem értem miért csinálja csak néha - néha. Meg máe több mint 2 éve. Milyet érdemes belerakni? 60000-rem nincs rá. Ár/érték arányban a legjobbat nyilván.
2015. júl. 19. 21:32
 5/5 anonim ***** válasza:
Egyesben kettesben nincs akkora ellenállás a főtengelyen az áttétel miatt mint felettük, ezért is gyorsul jobban az autó. Viszont a kuplungtárcsa elfogyása lehet épp a finom vezetés eredménye, hogy csúsztatod a kuplungot a váltás közbeni rántás elkerülése véget, ugyanígy elinulásnál.
2015. júl. 20. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!