Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » 2001-es Toyota Corolla 1.4...

2001-es Toyota Corolla 1.4 Harmony vagy 2004-es Skoda Fabia 1.4?

Figyelt kérdés
Sajnos nem értek túlzottan hozzá, de hamarosan autót kell vásárolnom. Most Suzuki Swiftem van, '96-os. Főleg városba használom, 2 ovis gyerekkel, évente 3-4x megyünk hosszabb útra. Szempont a kis fogyasztás, az olcsó szervíz, illetve a tartósság, melyik mennyire hajlamos arra, hogy rohadjon, mennyire van bennük anyag, mennyire gyakori a meghibásodás a tapasztalatok alapján?

2015. júl. 17. 19:41
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Állapot függő, de én inkább a Toyotával próbálkoznék. Bár most, hogy megnéztem a Toyotát külsőre egyértelműen a Skoda jön be. Nőiesebb, kisebb autó, szóval előnyösebb lehet emiatt. :D A Toyoták megbízhatóak ez köztudott, a Skodákról nem tudok nyilatkozni, de én a helyedben még nézelődnék. Esetleg egy újabb kategóriájú Swift?
2015. júl. 17. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Corolla. Az 1.4es az a 4E-FE motoros, az egy elnyűhetetlen motor, és a maga 86 lóerejével egész jól húz.
2015. júl. 17. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Bár nekem tetszenek a Fabiák, de a használtautó keresési tapasztalataim alapján Toyota. A VW elfelejtett motort gyártani az utóbbi években. Rengeteg csörgő-zörgő példánnyal találkoztam, de volt köztük hengerfejes is, míg a megnézett japán autók közül még a leglepukkantabbaknak is hibátlan volt a motorjuk. Rozsda terén sajnos rosszabbak a japánok. Egyébként az állapot is nagyon fontos. Egy ismert előéletű, jól karbantartott Fabia azért jobb vétel, mint egy neppernél összetákolt Corolla.

Újabb Suzukikat mellőzném, sajnos nem olyan megbízhatóak mint a régi.

2015. júl. 17. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Toyota, ha szempont hogy megbízhatóan menjen és ne is fogyasszon sokat.
2015. júl. 17. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 Tomcatters ***** válasza:
100%
Corolla 1.4 vvt-i 97 lovas jol megy csak ajanlani tudom Hondam mellett pont egy ilyen 2001 es corolla 1.4 van :)
2015. júl. 19. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, segítettek a döntésben, corollám lesz :-)
2015. júl. 22. 09:23
 7/7 Tomcatters ***** válasza:
Szívesen,nem fogod megbanni nekem is van 1 1.4 es
2015. júl. 22. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!