Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mennyi idő kell egy benzinesne...

Mennyi idő kell egy benzinesnek és egy dízelnek míg bemelegszik?

Figyelt kérdés

Alapjáraton (üresben). Vagy ez függ a típusától? Gondolom egy benzines hamarabb bemelegszik mint egy dízel.

Hidegen benzinesnél és Tdi-nél útközben max meddid mehet a fordulat, úgy értem mennyinél érdemes elváltani?



2015. júl. 17. 14:11
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
29%
allo helyzetben ne melegitsd egyiket sem. Inditas utan rogton el kell indulni es alacsony terhelesen menni.
2015. júl. 17. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Én pedig úgy tudom, hogy dízel esetén várni kell 1-2 percet mielőtt elindulnánk, az azonnali indulás nem ajánlott.


Én 2000 fordulatig megyek maximum a hideg dízelnél. Az normális fordulat, kb 5-10km/h-val van mindig a cél alatt, tehát pl 5-ösben így 80-85-el tudok menni. Ha már haladok rendesen, akkor 5 perc. Városban indulás-megállás esetén 10 perc. Télen annyira nem jó, mert addig fűteni se tudok, de ez van.

2015. júl. 17. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
14%

"Én pedig úgy tudom, hogy dízel esetén várni kell 1-2 percet mielőtt elindulnánk, az azonnali indulás nem ajánlott."


Akkor rosszul tudod. Az allo helyben valo jaratas nemcsak a motornak nem tesz jot, de kornyezetszennyezo is.

2015. júl. 17. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
75%

Szerinted mennyivel jobb ha a még dermedt olajjal indulsz el?

Persze nem azt mondom, hogy +40fokban is ugyanazok történnek mint -20 fokban.


Ha pedig ennyire félted természetet az üresjárattól, akkor utazz kerékpárral!

2015. júl. 17. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 szerencses85 ***** válasza:
19%
Kamumail járasd csak 1-2 percig alapjáraton terheletlenül üresben, csak nehogy aztán túl forró legyen az olaj!
2015. júl. 17. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Szerintem típustól is a függ a dolog. Egyébként tényleg nem ajánlott a helyben járatás. Az én benzines autóm 2-4 km alatt melegszik be, évszaktól függően, a dízelnek kell 10 is, ha hűvösebb van. Viszont azt tudni kell, hogy ilyenkor csak a víz éri el a hőfokot, a motorolajnak elvileg több idő szükséges, míg beáll üzemi hőfokra. Dízelt 2000-ig, benzinest 2500-ig forgatom. Annak idején valahol mintha úgy olvastam volna, hogy olyan 3000-ig nem lehet gond.
2015. júl. 17. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Egyébként nagyon sokat számit a legújabb dizelnél is, ha járatod egy percet, sokkal simábban jár utána.

És 3 km alatt bemelegszik 90 fokra, télen is (közvetlen befecskendezéses dizel).

2015. júl. 17. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Az se mindegy, mekkora az a motor, nem minden, hogy egy másfél literes motornak kell felmelegednie, meg benne az olajnak, vagy egy jóval nagyobb blokknak benne több olajjal stb.
2015. júl. 17. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
38%

Ha annyira gáz lenne az üresjárat terhelés nélkül, akkor a piros lámpánál felrobbannának a kocsik és akkor is amikor üresben gurulnak spórolás céljából.


Amúgy meg ez egy örök vitatéma. Mindenki azt csinál a saját kocsijával amit akar.

2015. júl. 17. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Valóban örök vitatéma, és igazából hétköznapi ember nem is tudja megállapítani, hogy mi a helyes, hiszen sok tízezer vagy százezer km alatt jöhet ki a különbség, de addigra már senki meg nem mondja, hogy a kopásért milyen mértékben lehet felelős a helytelen bemelegítés. Egy valakinél van ennyi adat és teszteredmény, a gyártónál. Az én autóm gyártója azt mondja, hogy indítás után induljak el az autóval, ne járassam egy helyben.
2015. júl. 18. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!