Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ez probléma? (07-es babi)

Ez probléma? (07-es babi)

Figyelt kérdés

A helyzet az, hogy holnap állok neki a cseréjének, de használom ettől függetlenül. A csapszeg (kerékpár átváltó) csapágygolyói közül (3db) 2 kiesett így csak 1 van benne. Ennek/ezeknek végülis mi a feladata? Azt azért megjegyzem, hogy hajtókar felől valami hangot ad, de majd meglátom hogy ez okozza e a dolgot. (A hang olyan mikor a fém csúszik valamin és hát gondolom évek óta nem lett kenvve és nincs zsír)

Úgy veszem észre, hogy maximum mikor kerékpárra rakom át a 3 golyó bepattan az átváltó csap "nyakába" így megkönnyítve a tekerést. Ezt azért mondom, mert betudom indítani, mikor ki van "húzva" semmi baját nem jelzi viszont az a furcsa hang kis tolásnál is hallható.

A másik kérdés pedig az lenne, hogy a golyók hiánya okozhatja e, hogy NEM tudom áttenni kerékpárra? Ezt épp most vettem észre reggel, mikor nézegettem itt-ott. Tehát akárhogy forgatom a csapszeget (a kis csillagot) tekerem kicsit és állítgatom sehogysem tudom bekattintani a helyére.

Arra gyanakszom hogy már teljesen szétmentek ott a dolgok és a 3-ik golyó is kihullott így akasztja a csapot és a rugót is hogy betudjam tolni.. :(

Szerintetek?

Köszönöm!



2015. júl. 17. 08:27
 1/3 anonim ***** válasza:
Az a 3 golyó - még ha kicsit hihetetlennek tűnik is - viszi át a hajtást a motortól a lánckerékre. Hiányosan használtad, gondolom kissé kiverődött és megszorult.
2015. júl. 17. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Elég macerás összerakni de nem lehetetlen. Pici zsírral ragaszd a helyükre a golyókat, és ha szerencséd van nem hullik szét összerakáskor.

[link]

2015. júl. 17. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

A motor 2 napja került csak hozzám, picit kattog meg ugye a hajtásprobléma ettől függetlenül megy. Akkor még egy utolsó menet a műhyelig és cserélem!

Köszönöm!

2015. júl. 17. 09:06

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!