Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Szabad az autó elejére bármily...

Tompapaha kérdése:

Szabad az autó elejére bármilyen plusz világítást tenni? (led szalag, stb. )

Figyelt kérdés

Az autóm elején kb 4 éve van feltéve 2 db 30 cm-es smd ledszalag és eddig soha nem kötött bele a rendőr. A múlt éjszaka sikeresen utánam fordultak és ez az egy volt ami nem tetszett neki. Itt egy kép az autó elejéről: [link]

Ezek a szalagok a helyzetjelzőre vannak bekötve. Van erre valami jogszabály, hogy mit lehet tni és mit nem az autó elejére?


2015. júl. 16. 12:05
 1/5 anonim ***** válasza:

Hogy a fa... fenébe ne lenne erre vonatkozó jogszabály?


6/1990. (IV. 12.) KöHÉM rendelet a közúti járművek forgalomba helyezésének és forgalomban tartásának műszaki feltételeiről


37. § (1) A járművön csak olyan fajta, olyan színű, oly módon elhelyezett és annyi világító-, illetőleg fényjelző berendezést szabad alkalmazni, amilyent és amennyit a rendelet előír vagy megenged.


54. § (1) Két első és két vagy négy hátsó helyzetjelző lámpával fel kell szerelni - az oldalkocsi nélküli motorkerékpárt és a 118. §-ban említett kerti traktort kivéve - minden gépjárművet, mezőgazdasági vontatót és lassú járművet.


55. § (1) A gépjárműre, a mezőgazdasági vontatóra, a lassú járműre és a pótkocsira csak jóváhagyási jellel ellátott helyzetjelző lámpát szabad felszerelni.


55/A. § (1) A gépjárművet fel szabad szerelni két, menetirányban fényt kibocsátó nappali menetjelző lámpával.


55/B. § (1) A gépjárműre csak jóváhagyási jellel ellátott nappali menetjelző lámpát szabad felszerelni.


(3) A nappali menetjelző lámpák elektromos kapcsolásának olyannak kell lennie, hogy a lámpa automatikusan bekapcsolódjon, ha a motorindító kapcsoló a motor indítására kész állapotában van, de automatikusan kapcsolódjanak ki, amikor a fényszórókat bekapcsolják.


---


A fenti jogszabályból egyértelmű, hogy a lámpáid szabálytalanok, és eddig marha nagy szerencséd volt, hogy nem küldték a verdát műszaki felülvizsgálatra.

2015. júl. 16. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ. Akkor szerintem leszedem őket onnan...
2015. júl. 16. 12:26
 3/5 Osynho ***** válasza:
Bocs a kérdésért, de ez mire jó? Vagyis miért tetted fel? Jobban megvilágítja az utat? Vagy csak optikai tuning? Mert szerintem nagyon bucsus, persze ízlések és pofonok. :)
2015. júl. 16. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Én meg azt nem értem, hogy hogy ment át műszakin...
2015. júl. 16. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Nekem tetszik hogy rajta van. Szerintem jól néz ki, meg nappal nem is feltűnő hogy ott van csak ha világít. Én is így utólag csodálkozok hogy műszakin átment.
2015. júl. 17. 22:28

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!