Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ha az oktatóm 3 bukásig...

Ha az oktatóm 3 bukásig vállal tanulókat, akkor ki kell fizetni a szerződésbontás díját vagy nem?

Figyelt kérdés

Még amikor elkezdtem vezetgetni, akkor az elején mondta az oktatóm, hogy 3 bukásig vállal tanulókat. (3x lehet megbukni nála). De nem gondoltam, hogy én eljutok idáig, így nem is kérdeztem tőle többet.

Viszont az első bukásom után mondta, hogy ha el akarok menni máshoz tanulni, akkor semmi gond, ki kell fizetnem a szerződés bontás díját, ami 15ezer forint, és mehetek. Viszont most fogok harmadszor vizsgázni. Ha ez sem sikerül, akkor is ki kell fizetnem vajon a bontás díjat, vagy csak simán "ki leszek rúgva"?

Hallott valaki ilyesmiről?

Köszönöm


2015. júl. 15. 17:06
 1/9 anonim ***** válasza:

Ilyenről még a mesében sem hallottam.


Viszont azt triviális, hogyha Ő küldd el téged akkor semmit nem kell fizetned.

2015. júl. 15. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Egyetértek. Ha ő nem vállal, akkor ő bontja a szerződést, nem te, így minek is fizetnél? Illetve az, hogy oktatót váltasz, még nem jelenti feltétlen azt, hogy iskolát is váltasz. Iskolán belül pedig nincs lelépti díj (már persze ha iskolával vagy szerződésben)
2015. júl. 15. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Köszi a segítséget:)

Egyetlen oktató van abban az iskolában ahová járok, úgyhogy iskolát is váltok mindenképp, ha úgy alakul.

2015. júl. 16. 08:27
 4/9 anonim ***** válasza:

Azért azt is megjegyezném, hogy 3 bukás már nem csak a tanuló hibája. Aki harmadszor sem tud átmenni, az nincs jól felkészítve... minek lett vizsgára jelentve?

Szóval 3 bukásban már bőven benne van az oktató is.


Miért nem sikerültek az előzőek?

2015. júl. 16. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Elsőre azért nem ment, mert rosszul soroltam be egy sávba. (soha nem kanyarodtam még belső sávból, csak középsőből, és így automatikusan úgy soroltam be ahogy előtte gyakoroltam- a szélső sávba. )

A második bukásom egy gyalogoson múlt, mert lelépett elém az útra, aztán gyorsan vissza a járdára, és ácsorgott, így elmentem előtte. ( a vizsgám előtt sokszor rám szólt az oktatóm zebránál, hogy ne lassítsak, menjek már tovább..)


Bocsi, ha valakit idegesít, hogy már több kérdést tettem fel, csak kicsit magam alatt vagyok, és próbálok minél több kérdésemre választ kapni..


Mindkét alkalommal eddig amikor kértünk vizsgaidőpontot, előtte megkérdeztem, hogy ha a vizsgáig vezetek még pár órát, akkor sikerülni fog e. A válasz mindig csak az volt, hogy sikerülhet, mert ügyes vagyok..

2015. júl. 16. 19:41
 6/9 anonim ***** válasza:

A rossz besorolás bizony gyakorlás kérdése. Mmint hogy automatikusan menjen. Erről úgy gondolom, talán korai volt a vizsga.

A gyalogos, ha zebrán történt bukás, de nem értem a "ne lassíts"-ot sem. Ha ember volt a közelében, minimum motorfékkel, tehát érzékelhetően kellett lassulnom, jelezvén, hogy igen, észrevettem, hogy ott a zebra.

A gyalogoscsalogatás meg csak hibapont, viszont az át nem engedése bukás... szóval inkább megállni és várni, hogy lelépjen, mint belefojtani a szándékot.


A "sikerülhet, mert ügyes vagy" nekem nem elég meggyőző.

Mondjuk nekem nagyon maximalista oktatóm volt, így sok plusz órát vettem, de úgy jelentett vizsgára, hogy meg sem kérdezett, csak mondta, hogy felkészültem rá.

2015. júl. 16. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

az én oktatóm is állítása szerint maximalista, meg mindig hangoztatja, hogy ő mennyire jó oktató stb...

ő ajánlotta fel, hogy menjek vizsgázni 48 óra után. megbuktam. Aztán vezetnem kellett még 10 órát, utána is megbuktam. Most is van még 10 órám, és hónap végén megint vizsga, megint azt mondta, hogy hs s következő két alkalommal odafigyelek és jól csinálom, akkor menni fog a vizsga.

2015. júl. 16. 20:54
 8/9 anonim ***** válasza:

Mégsem annyira jó, ha szerinte már 20 órával ezelőtt is rendben voltál és még mindig "ha odafigyelsz és jól csinálod", akkor fog csak sikerülni.

Hasonló óraszámmal (63) mentem vizsgázni. És akkor azt mondta, hogy nem kell annyi tudás, mint amennyit órán csinálunk, ha nem hibázok túl nagyot, sikerül, és ha mégsem, azon még a vizsgabiztos is meg fog lepődni.

Ennek ellenére egészen az utolsó kanyarig meg voltam győződve arról, hogy megbuktam...


Amúgy az első néhány 100 méteren nagyjából eldől, hogy sikerülni fog-e.

2015. júl. 16. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 newcomer ***** válasza:
Azért szerintem ez jogilag is aggályos, hogy ilyet ki mer jelenteni az oktató. Gondolom a szerződésben nincs benne ez a 3 bukásos dolog. Előírás szerint 5 bukás után lehetnek problémák és küldhetnek el alkalmassági vizsgálatra. Amúgy való igaz, hogy az ő hibája, hiszen ha valóban nem menne akkor miért jelent be vizsgázni. Ha meg megy szépen akkor meg csak a pénzlehúzás a lényeg neki!!!
2015. júl. 17. 02:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!