Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mennyi idő után évül el a...

Mennyi idő után évül el a kressz és a forgalmi vizsga?

Figyelt kérdés
Elkezdtem a jogsit 2013 november körül, és a kreszt, és az EÜ-t mármegcsináltam csak sajnos a forgalomban nem jártam szerencsével. 4* buktam! :/ (A kérdés ha 2 év után elévül a kressz akkor az a 4 bukás is nullázódik, és kezdhetem tiszta lappal az egészet:)

#jogosítvány #Elévülő
2015. júl. 15. 00:23
 1/5 anonim ***** válasza:
36%

Igen, ha túlléped a 2 évet - a kötelezően elsőnek lerakandó vizsga a kresz -, akkor MINDEN nullázódik, azaz költhetsz ismét kresz-tanfolyamra, kresz-vizsgára, elsősegély-tanfolyamra, elsősegély-vizsgára, műszaki-tanfolyamra, műszaki-vizsgára, kötelező 40 óra vezetésre, és újabb vizsgára.


Szóval jobb lenne ha az 5., utolsó alkalommal még határidőn belül átmennél.

2015. júl. 15. 01:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Hát ez a műszaki vizsga nekem kimaradt...
2015. júl. 15. 02:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
gondolom a "rutinra" akart célozni, de ugye már az sincs külön.
2015. júl. 15. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Kicsit pontatlan az első válasza.A KRESZ valóban elévül és előlről kell kezdeni de az elsősegély az örök.Az soha nem évül el.Továbbá nem 40 óra a kötelező hanem 30.(plusz még amennyi kell az 580km-hez de jobb helyeken ez belefér 30 órába)
2015. júl. 15. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
12%

A bukások nem évülnek el, benne van a nyilvántartásban, ha az illető már bukott forgalmi vizsgán, nem lehet halasztással kivédeni a szigorítást (2 vizsgabiztos, 5 bukás után PÁV)

Így most elég érdekes helyzetbe hozhatod magad: végig kell járni az egész tanfolyamot előröl, a forgalmi vizsgát két vizsgabiztossal kell megcsinálnod, s ha ott megbuksz PÁV-ra kell menned.

Esetedben lehet onnan érdemes közelíteni az újrakezdéshez, hogy nem volna-e érdemes PÁV-val kezdeni, hogy még véletlenül se adj ki fölöslegesen pénzt, ha nem sikerül a vizsgád, és utána a PÁV-on is elbuksz

2015. júl. 15. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!