Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » U megfordulást hogyan?

U megfordulást hogyan?

Figyelt kérdés
B kategoriás vizsgán,U vagyis egy ívű megfordulást h.kell csinálni félre kell állni hozzá,vagy a forgalomba kell megcsinálni,mikor megyek az úton vagy csinálhatom párhuzamos parkolásbol kijövet

#autó #KRESZ #forgalmi vizsga #vizsga jogositvány
2015. jún. 28. 18:29
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Majd kihúzod a vizsga útvonalát és azon rajta lesz, hogy milyen parkolásokat, ill. manővereket kell megcsinálni. A vizsgabiztos majd mondja, hogy mikor és hol csináld meg. De kérdezd meg az oktatódat. Én vizsgán bekanyarodtam az utcába, szólt hogy csináljam meg. Félreálltam mintha parkolnék jobb indexxel, megálltam, bal index és megfordultam.
2015. jún. 28. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
és amikor szolt,hogy itt kell megcsinálni,akkor mondta hogy parkolj le és ugy,vagy tudtad hogy félre állás nélkül nem megy az u?
2015. jún. 28. 19:18
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

az első ügyesen csinálta...azért, mert biztonságosabban meggyőződhetett a visszakanyarodás lehetőségéről, hogy hátulról nem kínálja-e meg valaki...


ha szólnak, hogy most fordulj meg, akkor nam egy bal kilincses kanyarral azonnal, hanem lassít, jobbra kicsit lehúz, tükör, és ha tiszta akkor bara index és lazán megfordulsz...persze nem árt, ha van elég hely..megasztán ne legyen tiltó útburkolati jel sem..példul záróvonal...mert lehet beugratós is...

2015. jún. 28. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Szólni fog az oktató, hogy "ezen az útszakaszon hajts végre megfordulást egy íven". A helyet neked kell kiválasztani hozzá, de a lényeg, hogy ne 1km -el arrébb akard megcsinálni, hanem lehetőleg mihamarabb, de ne is kapkodj. Jobbra irányjelző, húzódj le az úttest széléhez, kapcsolj egyest, rakd ki balra az irányjelzőt, figyeld az utat (ne csak tükörből, a holtterekbe is nézz bele!) és szépen fordulj meg egy íven úgy, hogy a menetirány szerinti jobb oldalra érkezz meg. Ennyi. A megfordulások meg a parkolások elméletileg külön vannak vizsgán, tehát egyik nem fog jönni a másikból.
2015. jún. 28. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Ja és figyelj rá, hogy a megfordulás közben ne legyen záróvonal átlépés, ne érints forgalom elől elzárt területet és figyelj rá, hogy balra kanyarodni tilos tábla se legyen kint. Bár elméletileg az oktató csak akkor ki egy feladatot, ha azt az adott útszakaszon szabályosan végre lehet hajtani, de azért nézd meg, mert a szabálytalan megfordulás azonnal bukta (pl ha átléped vele a záróvonalat)
2015. jún. 28. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
köszi hát biztos nem lesz egyszerű :/ amikor index jobbra lassitás 1esbe váltás van,akkor meg is kell állni?és ugy balra szabályos elindulással megfordulok?
2015. jún. 28. 21:45
 7/11 anonim ***** válasza:
Nem árt.
2015. jún. 28. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Lehúzódsz, megállsz szép szabályosan, párhuzamosan az úttest szélével, de már leírtam :)


Amúgy az egyik legkönnyebb manőver az egyíves megfordulás, csak jó széles út kell hozzá + egy kis odafigyelés.


Lány vagy egyébként?

2015. jún. 28. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
persze...csak a lányok kérdeznek részletesen :)
2015. jún. 29. 10:57
 10/11 anonim ***** válasza:

Mondani fogja az oktató, hogy egy alkalmas helyen fordulj meg. Ha ezt mondja, akkor keresel egy ilyen helyet és megfordulsz.


Mifelénk az oktatók megmutatják a tuti helyeket, amik a vizsgaútvonalakon vannak, és egészen biztosan, szabályosan meg lehet ott egy ívben fordulni.

Ha nem mutat ilyeneket az oktatód, akkor buszöböl igénybevételével, vagy nagyobb kapubejáró, esetleg nem forgalmas torkolat, leállósáv igénybevételével lehet megtenni.


Mi csináltuk megállás nélkül is (2 buszöböl igénybevételével egyszerre), mert hogy ez az "életszerű", de ezt csak együtt csináltuk meg.

Az "adott" pontokon mindig leálltunk félre, és amikor megfelelően nem volt forgalom, akkor kellett fordulni.

lehet perceket is várni, csak biztonságos legyen. Nem szabad belemenni kétes szituba azért, mert "el kellett volna már indulni".

2015. jún. 29. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!