Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Hol kapható Magyarországon...

Koaxk Ábel kérdése:

Hol kapható Magyarországon ilyen autórádió?

Figyelt kérdés

Nagyon megtetszett ez a Sony autórádió:


SONY MEX-XB100BT

https://www.youtube.com/watch?v=k3eem4WX_a8


4x100 wattos a végfoka (4x40watt RMS) ami brutál durva az itthoni 4x50 wattos (4x20-25watt RMS) rádiókhoz képest.


Viszont szomorúan konstatáltam, hogy nem kapni itthon ezt a típust, de hasonlót se aminek ilyen erős végfoka lenne.



2015. júl. 14. 20:26
 1/6 dirtboy ***** válasza:

nem tudom mennyire rms-ez de youtubeon van méréses videó és ott nekem nem rms-nek tűnik,

42W jött le róla 4ohmon és 14,56 Volt mellett,ami kocsiba nem lesz meg.


arról nem is beszélve hogy a watt csak egy adat a sok közül,és nem a legfontosabb.

nem árulja el hogy milyen hangminőség társul hozzá.

4x50W-os erősítő szólhat full rosszul is meg szólhat úgy is hogy le esik az állad,persze megfelelő rendszerben.


jobban jársz ha rca-t használ és külső minőségi erősítőt,sokkal jobb minőségű lesz a hangod mint egy ilyen fej végfokkal.

2015. júl. 14. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Az a bajom, hogy a mostani gyári rádióm végfoka gyakran túlmelegszik, emiatt lekapcsol az egész rendszer belefáradtam, le akarom cserélni.


Egy erősítőm már van a mélyládához, de nem akarom megint szétbarkácsolni a kocsit, ezért gondoltam egy combosabb rádióra, de ezt leszámítva nem igazán találtam a neten.


Mivel ez egy viszonylag drágább fejegység nem gondolnám, hogy baj lenne a hangminőségével, pláne a gyári fej után.

2015. júl. 14. 20:56
 3/6 A kérdező kommentje:

Egyébként megtaláltam én is azt a teszt videót amit mondtál, és ott alul a leírásban azt írja a fószer, hogy az átlagos rádiók 15-20watt-ot ígérnek, ez pedig 40-et és azt írja, nem csalódtak a rádióban, hozza 4ohm-on a csatornánkénti 40wattot.


Ez nekem rohadtul elég lenne, és nem jön ki sokkal olcsóbban egy fejegység + egy erősítő, plusz kábelezés stb... :(

2015. júl. 14. 21:00
 4/6 dirtboy ***** válasza:

pedig hidd el hogy van baj vele.

egy fejegység árát nem a benne lévő végfok határozza meg,alapból egy minőségi fejen általában nem használnak végfokot csak rca-t-a végfokot általában ki is lehet itt már kapcsolni.

az audio beállítási funkciók és az alkatrészek és tervezés minősége határozza meg az árat.

vég fokból gagyi van a jó fejegységekben is efelől nyugodt lehetsz.


egy combosabb 4csatornással el tudsz hajtani 1 jó nyomót és hangszóró szettet.

így lényegében csak erőt kellene cserélni nem kell semmit alakítani hozzá.

ha csak nem lesz túl vékony a táp és testkábeled hozzá.


egyébként ez a fej is hihetetlen módon fog melegedni.

el kell fogadni hogy minél nagyobb a teljesítmény annál több a hő is.

minden erősítőnek van hatásfoka,ez azt jelenti hogy a felvett áramot mennyire tudja számunkra hasznosan hasznosítani.

ami nekünk hasznos az ugye a csatornáin jövő teljesítmény amit majd a hangszóró alakít át hallható hang á.

a veszteség meg hő formájában fog jelentkezni.

ezért is vannak az erős erősítők jó nagy és vastag alumínium házban.

a házra van felfogatva hővezető paszta kíséretében a mosfet ami nagyon sok hőt termelő alkatrész /tranzisztor/.

gondold el a fejegység végfokát egy szellőztetés nélküli szinte zárt kis fém házban.

hová fogja majd le adni a hőt?


a cde-178bt- fejemen még volt egy kis ventilátor de azért az is melegedett,most a deh-80prs-en ki van kapcsolva a végfok de így nyári melegekben ő is jó hőfokot ér el,párszor már szedtem ki és éreztem.

2015. júl. 14. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Teljes mértékben értem, amit mondasz, de most egy monoblock erősítő hajtja a nyomót, azt nem igazán akarnám kicserélni. A hangszórókhoz meg +4 csatorna kéne, plusz újra kéne kábelezni az egész autót, a hangszórókig.


Azt sejtem én is, hogy melegedni fog, de nekem még korábban egy rádió se tiltott le túlmelegedés miatt, még a gyáriak sem, ahol arról ment a nem gyári hangszóró.


Nem is értem, hogy a BMW, hogy engedi meg magának, hogy egy ilyen silány minőségű rádiót szereljen gyárilag az autóiba. Ráadásul ez elvileg a profibb rádiója...

2015. júl. 15. 13:17
 6/6 dirtboy ***** válasza:

csak úgy hogy az autógyártók leszarják a hifit,főleg a bmw nek nem sok érdekel fűződik a jó hifihez hisz az inkább a sportosabb vonalat képviseli nem a limuzinost.


neked meg inkább egy valamire való hangszóró szett kéne az első ajtókba és egy izmosabb de jó hangú 4csatornás erősítő.

ez doszt elég lenne zenélgetni és mindjárt rengeteget javulna a hifid hangjának a minősége.

2015. júl. 15. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!