Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Váltóház zörgés üresjáraton?!

Váltóház zörgés üresjáraton?!

Figyelt kérdés

Sziasztok !


Egy opel corsa B kategóriás 1.5-ös turbodiesel autóm van jelenleg 15 éves.


Most volt rajta egy full kuplungszett cserélve új bowdennel is.


Mikor megkaptam a szerelőtöl tökéletesen működött, könnyebb volt kinyomni mint a gázpedált.Azonban 80 km beletétele után valami furcsa kattógo berreggő hangot hallottam a váltóházból.


Amint beröffentem a kicsikét, élesek kattog és berreg a váltóházban valami, viszont amint kinyomom a kuplungot, elhallgat ez a berregés és szépen duruzsol ahogy kell neki. Menet közben sem csinálja, csak ha üresben van.


Visszavittem a szerelőhöz, ő arra hivatkozott hogy ez a váltónak a hangja, és ez opel betegség, ezzel a hanggal még elmegy 10 évig is az autó. Az ösztöneim azt súgják, hogy csak védte magát, mivel garanciális a kuplung és ha valami gebasz van neki ingyen szét kéne szedni az autót újra és megnézni ( amit amúgy 25 ezer forintért csinál meg )


Attól tartok, hogy valami nem ok, és nem szeretném ha még nagyobb baja lenne a kis drágámnak. Ötletek , tanácsok, tapasztalatokat várok, hogy mi lehet a hiba így az olvasottak alapján.


Ja és by the way , a váltó rezeg az autóban amióta megvettem minden sebességben, ami utazás közben elég idegesítő egy idő után. Ezt a problémát hogyan tudnám orvosolni? új motortartó gumibakok és váltótartó gumibakok kellenek, vagy esetleg még valami extra?


A válaszokat előre is köszönöm ! :)



#Turbo Diesel #Opel Corsa B #1.5 diesel #váltóház kattogás
2015. júl. 11. 00:10
 1/3 anonim ***** válasza:
kuplungházból,vagy váltóból jön a hang?
2015. júl. 11. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Ezt így sajnos nem tudom megmondani.:/ Csak alapjáraton zörög,berreg terhelés alatt már nem (ha benyomom a gáz pedált üresben már akkor sem)


illetve ha kinyomom a kuplungot akkor sem csinálja. (üresjáraton sem)


viszont amint leveszem a lábam a kuplungról zörög !

2015. júl. 11. 13:31
 3/3 anonim ***** válasza:
az a helyzet,hogy tutit csak újbóli bontás után lehet mondani. szerelési ,vagy alkatrész hiba, a hirtelen fellépő zaj miatt.ennek a váltónak nincs ilyen konstrukciós hibája.nála hirtelen lett.rizikós tovább használni ezzel a hibával.csúnya dolgokat csinál.
2015. júl. 11. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!