Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Gyorsításkor csörgő, kerepelő...

Gyorsításkor csörgő, kerepelő hang a motorból. Mi lehet az?

Figyelt kérdés
Fiat Punto 1.2 60 Le, 2002-es. Először csak 1600-2000 fordulat között, főleg emelkedőkön csinálta, de most már 1600-tól folyamatosan ez van gázadáskor. Mikor bemelegedik a motor erősen hallani. Üresbe rakva nincs hangja felpörgetve sem.

2015. máj. 21. 13:49
 1/7 anonim ***** válasza:
Gyertyák mikor voltak cserélve?
2015. máj. 21. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
kb 50.000 km-el ezelőtt.
2015. máj. 21. 14:07
 3/7 Evus18 válasza:
Nálam a motorolaj hiánya csinál ilyet!
2015. máj. 21. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

jó kiegészítem. 7 éve van nálam, mindig cserélem az olajat szűrővel 10.000 km-ként. Továbbá ha vmi rendellenességet hallok, akkor megcsináltatom. Az autóba 7 év alatt 220.000 km-t tettem, csak a kopó alkatrészeket kellett eddig cserélni. Vezérlés is 60.000 km-ként cserélve (szíj,görgő,vízpumpa)... szóval azért kérdezek,mert ilyen alap dolgoktól kicsit komolyabb választ várok! Egyenlőre autó szerelők is csak szemöldökfelvonással reagáltak a jelenségre. Szóval inkább hozzáértők válaszát várnám, mert a megoldás érdekel.

Köszönöm!

2015. máj. 21. 16:19
 5/7 anonim ***** válasza:

Szerintem ez a kopogásos égés miatt van. Kicsit nagy lehet az előgyújtása.

Ha megtankolod 100-as benzinnel és elmúlik, vagy csillapodik, akkor meg van a hiba.


" A kopogásérzékelö a motorblokkba van becsavarozva. Ez akadályozza meg, hogy káros, kopogó égés kialakulhasson. Ezzel lehet a gyújtást a kopogás határán tartani és ezzel az üzemanyag energia tartalmát jobban kihasználni, valamint a fogyasztást csökkenteni"

[link]

2015. máj. 21. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszi Benedict!
2015. máj. 21. 21:27
 7/7 twoa. válasza:

Sziasztok! nekem is ilyen problémám van de motorkerékpáron ami 4ütemű. Gyorsitáskor ciripel viszaengedett gáznál semmi hangja. Félek hogy hajtokarcsapágyas. De nem is kerepel hanem ciripel és idegesitő.Szerintetek mi lehet? 27 ezer km van benne.

Üdv.

2016. szept. 17. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!