Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Dizelesbe ment némi benzin,...

LakatosÁjfonötes kérdése:

Dizelesbe ment némi benzin, nagy baj lehet?

Figyelt kérdés
Nem talaltam ennek kategoriat, azert kerul ide a kerdes. Tortent egy olyan h tankoltunk mar csak keves uzemanyag volt az autoban, kapkodtunk, telefonaltam es veletlen benzint tankoltam bele, 7 litert, ennyinel vettem eszre, azan ugy gondoltam h nem lehet oriasi baj, tettem bele 60pár liter maxx motion dizelt. Nagy baj lehet belole? 2008 as Audi a6 3.0 v6

2015. júl. 9. 17:00
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
76%
Szerintem szívasd le azt a mennyiséget, vagy biztos alapon kérdezz meg egy szerelőt!
2015. júl. 9. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
78%

10% körüli mennyiségű benzin lehet benne, ennyitől még nem halálozik el a motor.


Szerintem.


http://www.gyakorikerdesek.hu/kozlekedes__autok-motorok

2015. júl. 9. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
70%

Akkor nem sok lötyöghetett az alján, mert az üzemanyagtartály 70 literes.

Ilyen érzékeny autónál én nem kockáztatnék. Nálam alapból rengeteg hibája jött elő, xenoncsere, vízhőfokméreő nem működött, stb., szóval inkább leszívatnám.

2015. júl. 9. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
58%
ugyan ezt irtam privátba mint Benedict!
2015. júl. 9. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
87%
Semmi baja nem lesz még annyitól, hajtsd ki belőle nyugodtan.
2015. júl. 9. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
19%

Az a 7 liter az elég sok akármilyen autónak.

És aztán főleg ha figyelembe vesszük, hogy milyen autóról van szó, na ebben az esetben elég problémás. Mostmár mindegy, annyit csinálj, hogy ne hagyd kiürülni a tankot, hanem amint kicsit üresedett a tank, rögtön menj és tankolj gázolajat, hogy minél kisebb legyen a benzintartalom.

2015. júl. 9. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
61%
Régi dízelnek nem árt, de amikor 2000 baros nyomáson nyomja be a benzint... a modern dízelnek még az se mindegy, hogy a tiszta gázolaj mennyire tiszta.
2015. júl. 10. 06:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Nos igen, erre való a fedélzeti számítógép, ami kiválóan képes korrigálni az ilyesmit.
2015. júl. 10. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
79%

"Nos igen, erre való a fedélzeti számítógép, ami kiválóan képes korrigálni az ilyesmit."


Persze, kiszűri a benzint nem? :))

2015. júl. 10. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Nem, úgy adagolja az üzemanyagot, hogy az minél közelebb legyen a normális állapothoz...
2015. júl. 10. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!