Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Görögország, motorbérlés....

Görögország, motorbérlés. Milyen jogsi kell?

Figyelt kérdés

Előre leszögezem, hogy totál sötét vagyok a témában, így kéretik nem nagyon oltani.

Görögországba fogunk menni nyaralni a baráti társasággal és megfordult a fejemben, hogy kirándulás céljából valami kisebb motort is bérelhetnénk akár. Csakhogy jogosítványa egyikünknek sincs, viszont valami olyasmi rémlik, hogy bizonyos köbcenti alatt nincs rá szükség. Ezt jól tudom, vagy rosszul? Ha van ilyen, akkor az hány köbcenti és van annak a "kategóriának" valami neve? Köszönöm előre is, remélem nem kap senki agyvérzést tőlem. :)



2015. júl. 8. 15:16
 1/10 anonim ***** válasza:
66%
Nem tudom, de szerintem az a logikus, hogy bérlésnél elkérik a jogosítványt, hogy megbizonyosodjanak, hogy vezetheted-e a bérelni kívánt járművet, meg egyébként is, hogy beazonosítsanak. Gondolom erre valahol kötelezik is a kölcsönzőket. Aztán lehet, hogy 50 köbcentis robogót odaadnak jogsi nélkül is, max. ha elkap a rendőr, akkor leszel bajban. Gondolj bele, ha baleset ér, vagy balesetet okozol, akkor kit tesznek felelőssé?
2015. júl. 8. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Nem ez volt a kérdésem. Nyilván nem akarok jogsi nélkül motorozni, neked ebből ez hogy jött le? Az a kérdésem, hogy van-e valami olyan kategória (robogó, kismotor, nem tudom mi a neve), amire nem kell jogsi? Valami "segédmotoros kerékpár" rémlik még gimiből, de nem tudom, hogy ez a kategória létezik-e még, vagy kinevetnek az özönvíz előtti igényeimmel?
2015. júl. 8. 15:30
 3/10 anonim ***** válasza:
11%

Igen, 49 köbcentis motorokat mindenütt lehet vezetni B-vel.

Csak a gond ott van, hogy egy 49-es motorral vagy robogóval soha nem érnétek le Görögországba, mert nagyon lassú, főleg a hegyes utakon, és azokból van arra bőven. Aztán a másik hogy atomjaira hullana egy robogó egy ilyen túra során. Jogilag is bajok vannak, ugyanis magyar robogókon nincs rendszám, viszont van ország ahova kell. Robogóval gyakorlatilag csak olyan országba mehetsz ki, ahol nem kell rendszám (Romániába például kell, többit nem tudom).

2015. júl. 8. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
66%

"Valami "segédmotoros kerékpár" rémlik még gimiből, de nem tudom, hogy ez a kategória létezik-e még"


Létezik még a kategória, és jogsi köteles, már gimis korodban is az volt. Ha semmilyen jogsitok nincs, akkor csak kerékpárnak minősülő járgányt vezethettek, amit emberi erő hajt és azt egy max. 300 W-os motor segíti. Ilyeneket látsz Magyarországon is. Nyomulnak vele a nagymamák...


Szóval semmi, még B kategóriája sincs senkinek? Mert azzal legalább segédmotoros kerékpárt (pl. robogót) lehet vezetni.


#3: Nem kismotorral akar Görögországba menni, csak azzal akar helyben túrázni!

2015. júl. 8. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Benedict Yossarian:

Köszönöm a hasznos hozzászólást - ment a zöld kéz - és azt, hogy bebizonyítottad, hogy vannak még emberek, akik nem funkcionális analfabéták.

A többieknek meg javaslom a szövegértés feladatok gyakorlását.

2015. júl. 8. 22:00
 6/10 anonim ***** válasza:
19%
Barát, én csak szóltam neked, hogy mit vezethetsz, és szóltam hogy robogóval nem lehet csak úgy leugrani Görögbe. Veled van a baj.
2015. júl. 9. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Én is értettem, hogy mit kérdeztél, csak igyekeztem más nézőpontból kifejteni. Horvátországban 12-14 éves gyerekeket is láttam bérelt robogóval menni, és gondolom ez mindenhol dívik, ezért próbáltam a bérbeadó oldaláról átgondolva leírni, amit gondolok.

Azzal kezded, hogy megkérsz mindenkit, hogy ne oltson, de te beszólogatsz, a válaszadóknak? Hát... na jó, inkább nem írom le.

2015. júl. 9. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

#6 - Szó nem volt erről, hogy én motorral akarok menni Görögországba. Én meg azt tanácsolom neked, hogy ne egyél fehérlisztes péksüteményeket. Ezt se kérdezte senki. Pont.


#7 - Nem, nem értetted. Ha értetted volna, akkor a kérdésemre válaszolsz, de nem sikerült. Nem azt kérdeztem, hogy vezethetek-e jogsi nélkül mocit, hanem hogy jogsi nélkül milyet LEHET vezetni, van-e olyan kategória.

Az oltogatás a kérdésem milyenségére irányul, hogy amiatt ne oltson le senki, hogy ezt nem tudom, mert tisztában vagyok vele, hogy gáz a tájékozatlanságom.

Ellenben Te idejössz, nem a kérdésre válaszolsz, okoskodsz és még neked áll feljebb.

2015. júl. 9. 19:05
 9/10 anonim ***** válasza:
Bocs, tegnap pár kávéval többet ittam, és pár órával kevesebbet aludtam a kelleténél. Igazad van. Csak nekem annyira evidens volt, hogy jogsi nélkül biciklin kívül semmit nem lehet bérelni, hogy az agyam eltussolta rendesen értelmezni a kérdést. Remélem, azóta már tiszta előtted minden a kérdéseddel kapcsolatban.
2015. júl. 10. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 Stifler_R válasza:
En mar 13x voltam gorogbe nyugodj meg lehet jogsi nelkul is csak olyan helyen kell berelned es ennyi :D egy a, vagy b, kategoriast de meg quadot is es ,ha hegyes utakrol szerintem nem fogsz rallyzni es ott az udolofalukba nagyjabol 2-3 foutca van amiben 10-el lehet menni szoval nagyon balf..sznak kell lennnie az illetonek aki elesik.
2017. aug. 24. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!