Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ha az autónak kattog, kerreg...

Ha az autónak kattog, kerreg a motorja inditasnál néha menet közben is, akkor mire lehet számítani?

Figyelt kérdés

Van egy 97-es Suzuki Swiftünk, már elég ramaty darab de még megy. Rokonèk használták, viszont pénteken mi készülünk vele hosszabb útra. A napokban elkezdett zörögni a motor. Szerelő szerint nem érdemes már rá költeni. Én nem értek hozzá, nyilván nem jelent túl sok jót. De mégis, mennyire kockázatos ezzel elindulni? Sajnos más alternatívánk nincs, kb 400-500 km mennénk vele.(oda-vissza összesen)... Mennyire esélyes, hogy út közben megáll? Kétségbe vagyok esve, pont a legroszabbkor jött ez.


Hozzáértők, el lehet ezzel indulni?


2015. júl. 1. 21:30
 1/10 schocko ***** válasza:
Hallani kellene...de szerintem bérelj egy autót, jobban jársz...
2015. júl. 1. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Én is épp most nézegettem az autó bérlést.

De egyrészt nem lenne rá pénzem ( 7 napra megyünk, annyira azért elég borsos)

Másrészt sok helyen kérik, hogy x ideje legyen jogsim, nekem viszont csak 8 hónapja van.

Szóval az is kilőve :(

2015. júl. 1. 21:52
 3/10 anonim ***** válasza:
Így látatlanban nehéz bármit is mondani. Ha nyaralni mész messzire akkor inkább ne indulj el vele, mert aztán megáll valahol esetleg és még a szállásra sem jutsz vissza. Ha a bérlés nem megy, akkor menj vonattal/busszal
2015. júl. 2. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Attól hogy kattog, kerreg, még nem biztos hogy nagy a baj. Ha az autó egyébként úgy megy ahogy kell, jól gyorsul, nem füstöl, nincs folyamatos tompa dübörgés (széttört csapágy a motorban vagy rossz vezérlés, törött szelep, stb.), vagy folyamatos éles hang (rossz kupplung) , akkor nyugodtan el lehet vele menni.

Mivel nem tudod a hiba forrását, így ne hajtsd, ne menj pályára fel, így jó eséllyel nem romlik tovább a helyzet.

Ha viszont a fent leírtakat produkálja, akkor ne indulj el vele.

2015. júl. 2. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Szerintem nem a motor zörög. Meg egy jó szerelő nem azt mondja, hogy nincs értelme rá költeni, hanem megmondja hogy mi a baj, aztán te majd eldöntöd, hogy megcsinálod e.

Amúgy menj vele egy kört, és lépj oda neki, padlózd le, minden, hogy lásd tényleg a motorral van e a baj (ha jól húz, nem füstöl, nem megy szét terheléstől, akkor nem a motor a hibás). Ha meg tönkre megy a próbakörön, örülj, hogy nem indultál el vele.

Szerintem valami kisebb alkatrész, vagy valami hasonló zörög, nem szokott egy motor csak úgy ni zörögni. Meg ez nagyon tág fogalom, hogy "zörög", ebből sok mindent nem tudunk következtetni.

2015. júl. 2. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!

Valóban nem tudom pontosan milyen, mert én azóta nem mentem vele, még mindig nagynénémék használják, csak apa volt át és ő mondta, hogy a Suzuki csattog-kattog inditasnál. És a szerelő is rokon, aki hogy is mondjam, nem túl segítőkész, simán lehet, hogy meg lehet csinaltatni, csak egyszerűbb azt mondania, hogy nem.


De mindjárt át is megyek és kiprobalom a kocsit úgy, ahogy mondtátok. Esetleg felveszem a hangját is.


Remélem el tudunk vele menni, most nagyon nagy érvágás lenne, ha nem :(

2015. júl. 2. 13:05
 7/10 A kérdező kommentje:
Kiprobaltam. Alig hallani, inkább "kattog" valami benne tompán. De megy rendesen!
2015. júl. 2. 16:39
 8/10 anonim ***** válasza:

Ha hideg motornál kattog, melegen már nem, akkor a szelepeknél lesz a gond. Ha melegen is hallani, akkor is a vezérlésnél lesz a hiba, de akkor már komolyabb gond van.

Ha csak indításnál kattog, indítás után már nem, akkor csak az önindító a hibás, az nem nagy téma.

A leírás alapján azt mondom, ha a kipufogón nem jön ki kék füst, akkor nyugodtan elmehetsz a kocsival.

2015. júl. 3. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Nem jön, meg a motor sem füstöl :D Állítólag (szerelő ezt mondta a rokonomnak) a dugattyúval van valami. Ez mekkora gond?

Meg még azt is mondta, hogy azt már nem éri meg megcsinálni, mert ha azt ki kell cserélni, akkor mást is, és az már sok pénz, amit erre a kocsira nem éri meg rákölteni.

Tényleg gőzöm sincs az autókhoz... Ciki vagy nem ciki. Az egyetlen mentségem, hogy nő vagyok :D

Ha ez a dugattyú probléma van, az mennyire problémás a hosszú úton?

2015. júl. 3. 21:56
 10/10 A kérdező kommentje:
Ja, olajcsere-tisztítás most volt rajta nemrég.
2015. júl. 3. 21:58

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!