Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Opel Astra G autóm van kb...

Winner74 kérdése:

Opel Astra G autóm van kb minden 40. indításnál nincs szervóm aztán meg mint ha semmi se történt volna tökéletes. Tippek mitől lehet?

Figyelt kérdés

Meg még egy kérdés autó indításkor a szervo motor hangja az normális ha a kocsi mellett állva lehet hallani ?

elektromos szervóról van szó :)

Előre is köszönöm aki veszi a fáradtságot és válaszol nekem



2015. jún. 30. 15:20
 1/1 anonim ***** válasza:

Én pont 2 hete jártam ugyanígy. Én nem számoltam hányadi9k indításnál volt ez, de azon a napon sajnos elég sokat kellett mászkálnom vele 2 perces távokat igen sokat indítottam be az autót nem számoltam hányszor de rengetegszer, és egyszer én is azt tapasztaltam hogy nem volt szervó és világított az akkumulátor visszajelző lámpa. Akkor leállítottam, megint indítottam és semmi nem volt. Nekem van utólag beépített rablásgátlóm és egy rejtett kis kapcsoló amit 10 indításonként meg kell nyomnom, bár volt amikor 2 hónapig hozzá sem nyúltam mert elfelejtettem a dolgot. Amikor volt a szervós dolog másnap amint hazaértem egyből átvittem a szomszéd szervizbe ahol senki nem tudta megmondani mitől lehet ez mert soha nem hallottak erről hogy be sem kapcsol majd utána vissza és azóta semmi baja. Akkor aznap elmentem messzebbre márka szervizbe ahol rá se néztek az autóra de amint megmondtam mi a probléma már mondták hogy ez tipikus G astra betegség, pontos okát ők sem ismerik számítógépes vezérlés nem kapcsolta be valamiért, ők átlagban évente egyszer tapasztaltak ilyen problémát meg magyaráztak valami hibakódos dolgot, meg jeladót hogy cserével megoldható de amikor nem jelentkezik sűrűn ez a probléma addig nem lehet komoly gond. Biztonság kedvéért átnézettem a kormányművet minden jó volt rajta.


A szervó motor hangját minimálisan lehet hallani ha mozgatod a kormány kerekét, többnyire a motor zaja elnyomja a szervó zaját, ha picit hangosabb amit én annó az F astrámnál tapasztaltam akkor célszerű ellenőrizni mennyi olaj van benne. Ha kevés akkor ezt pótolni kell, én sima hidraulika olajat szoktam önteni bele amit motoros fűrészekhez használnak nekem több szerelő mondta hogy nyugodtan lehet használni mert ugyanaz az összetétel és finomabb picivel mint a kormánymű olaj de olcsóbb is jóval. Persze amikor betöltöd akkor célszerű kupak zár nélkül járó motorral forgatni a kormányt hogy légtelenítsd a tartályt ilyenkor kifog szökni a levegő nem okos akkor tele tölteni a tartályt mert ki buggyanhat de amikor hallani is fogod hogy csökken a zaj akkor lehet kevesebb lesz hirtelen benne ekkor picit még hozzá öntesz, de lehetőleg ne csurig kb egy fél ujjnyi hely legyen benne. Ha ez sem jelent megoldást akkor nézesd meg szerelővel, nem tudom mennyire hagos az a zaj mert egy bizonyos szinten normális ha hallod.

2015. júl. 29. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!