Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Motorokról valaki kis felvilág...

Motorokról valaki kis felvilágosítást?

Figyelt kérdés

Szóval új vagyok ilyen téren tetszik a motorozás szeretnék jogsit hozzá és az érdekelne hogy motorba mi számít öregnek? Mit kell nézni?

Mert ha lesz jogsim szeretnék motort is, nézegettem a Honda NSR 125-t tetszetős de semmit nem tudok nameg elég öreg is ez pl, úgyhogy szakvéleményre szükségem lenne ezen a téren, mindenki válaszát köszönöm aki nem bunkó! :)



2015. jún. 20. 18:50
 1/5 anonim ***** válasza:
Egyvalamit tudok biztosan. Ha épp kipróbálod a megvenni kívánt használt motort akkor nulla kezezz vele mert ha egyik oldalra húz az azt jelenti hogy görbe a villa, ezenkívül nézd meg hogy nem csöpög e belőle valami menet közben vagy ha megállsz. Mindenképp kösd ki az eladónak hogy totál hidegen szeretnéd kipróbálni(ha melegen indítja be minden könnyebb és nem derülnek ki olyan könnyen hibák) a kor nem számít inkább az állapot. Tuningosat ne vegyél ha lehet keresd a megkímélt gyáriakat. Meg még ezer más dolog van de kapásból ezek jutottak eszembe.
2015. jún. 20. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Ne vegyél. Sokat eszik, régi is, agyon is vannak hajtva és nem is vezetheted sima 125 ccm jogsival
2015. jún. 20. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Csak ha fanatikus vagy és legalább tehetős. A fenntartása rengeteg pénzbe kerül, de ha nem zavar a rövid blokkélettartam és a borsos alkatrészárak, na meg a nem csekély fogyasztás akkor egy nagyon jó kis motor az NSR, csakúgy mint a többi kategóriatársa. Nem közlekedési eszköz, hanem színtiszta élvezeti cikk.
2015. jún. 20. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Bukós lesz a 125, ha még sosem motoroztál. 50-est vegyél ami olcsó, kisebbet lehet vele esni, és nem kell az idomokat festetni folyton... Simson S51.
2015. jún. 21. 05:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Nekem is hirtelen fellángolás volt a motorozás. Régen (kisgyerek koromban) is vonzottak a motorok de nem voltunk olyan anyagi helyzetben hogy vehessünk így hamar letettem róla. Mikor elkezdtem dolgozni megint előjött a motorozhatnék, elkezdtem gyűjtögetni. De azelőtt életemben nem ültem motoron. Kezdésnek vettem egy Simson S51-et a B-s jogsimhoz, az pont arra jó hogy megtanuld az alapokat. Először azt is dög nehéznek éreztem, most meg felkapom és odébb teszem :D Én földúton gyakoroltam, meg is volt az első bukfenc, a sárban kicsúszott a hátsó kerék és eldőltem de nem lett baj. A Simsont nyúztam pár hónapig aztán elmentem jogsit csinálni (A2), ott ráültem egy 400-as sporttúra motorra amit rohadt nagynak éreztem és féltem tőle mint a fene, de viszonylag hamar megszoktam hála a Simsonnal szerzett 'rutinnak'. Aztán megvettem a saját nagymotoromat, egy 650-es supermoto-t ami a tanúlómotoromnál is 2x vadabbul megy... most tőle is félek kicsit de igyekszem rutint szerezni kis forgalmú utakon. Gyakorolni a fékezést-kanyarodást-gyorsítást de csak ésszel mert ha borul akkor már több lesz a kár mint a Simsonnnál. 125-ös motorral már tudsz 100-al menni, ha nincs rutinod akkor gyakorolj sokat, szépen lassan fokozatosan ismerd ki a gépet. Én még 90-nél többet nem mentem a motorommal pedig 2x annyi a vége.

Tényleg jó egy Szimó kezdésnek, de ha utána felülsz akár egy 125-ös gépre, meg fogsz lepődni mennyivel jobban megy. A jogsiszerzés alatt abban a pár hónapban nem fogsz annyi rutint szerezni hogy biztonságosan közlekedj, ha előtte még sosem motoroztál.

2015. jún. 22. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!