Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Első autónak milyet? (Többi lent)

Első autónak milyet? (Többi lent)

Figyelt kérdés

Első autom lenne fél éve van jogsim, és szerernék venni egy autott.

Igazából az a fő szempont hogy:

-Olcsó alkatrészek

-ne egyen túl sokat

-2002 utáni legyen (már az is régi)

-ne nagyon legyen jellemző meghibásodások

-nézzen ki valahogy

-5ajtós legyen

-SUZUKI NEM


Igazából kb. Napi 30-50km és alkalmanként hosszab táv is 100-150km-t mennék vele.

Azt megköszöném ha sorolnátok párat ami a fent emliteteknek megfelel.


Keretem olyan 700.000-800.000ft + az átiratás stb.

De igazából olyan 500.000-650.000körül szeretnék mivel egy használt autónál megvéttel utan tuti hogy ezt azt cserélni kell. Légyszi ennek tudatában ajánljatok.


Előre is kössz.


18/F



2015. jún. 14. 09:04
 1/8 anonim ***** válasza:

Kisebb autók akkor kiestek.


Akkor a másik sláger, a G Astra a te autód, ami amúgy egész jól néz ki és 1.6-tól fölfelé már tempós. A fenntartása olcsó, és megbízható. A fogyasztásban mi neked a sok? A Swift-hez képest többet fogyaszt az Astra, de amúgy elég korrekt.


Ennyi pénzből nem engedhető meg azt a luxus, hogy egy 2002-es autót öregnek nevezzünk (amúgy fiatalabb, mint te, majd ha egy nálad öregebb, vagy egykorú autóval találod szembe magad, akkor az már öreg). Mert 5-600e ft körül pontosan hogy 2002-es évjáratban tudsz megvenni egy olyan példányt, amire talán nem kell olyna sokat költeni.

2015. jún. 14. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Astra,Fabia,Polo,Golf,Ibiza,Corsa....
2015. jún. 14. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Ford Fiesta,nekem bevált jobb mint a Suzy persze csak rossz utakon na és stabil is ahogyan az eladó fogalmazott

Suzukiba az a gond,hogy alacsony és miden kavicsot megemlegetsz.


Fiesta kegyetlen kis autó nekem 1.3-as totál lestrapáltan vettem ( kaszni ) motorba vagy 350 ezer kilóméter lehet mert osztrák barátaink visszatekerték. Azt mondom,hogy a legdrágább amit hozzá vettem és jó minőségű az a lengéscsillapító volt 13 ezer.


Asszem 500 ból megúszod és olyan 55-70 az átírás...


Ahogy nézem a kínálatot elég szomorú,hogy pont 2002 be nincs 5-ös generációs Fietából túl sok....


A másik a G Astra ami meglepően olcsó de tapasztalatom nincs vele,szóval nem is tudok róla semmit írni.

2015. jún. 14. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Polo, Golf, Corsa, Ibiza felejtős. G Astra oké. A Fabia is ok. Kár, hogy a Suzukit kizártad, a kasztnija ugyan eléggé törio, de fillérekből fent lehet tartani és a régi Swift 1.3 -as 8 szelepes motorral elnyűhetetlen kocsi. A 16 szelepes 100 000 km felett hajlamos zabálni az olajat.
2015. jún. 14. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
És mondjuk 1.4-es Skoda Fabia ?
2015. jún. 14. 10:39
 6/8 anonim ***** válasza:
Az 1.4-es Fabia nem rossz, viszont 1.2-est ne nagyon vegyél, mert a vezérléscseréje (láncos) drágább, és azt vétel után úgyis cserélned kellesz, ha az erladó nem tudja számlával bizonyítani a cserét.De ami mégjobb, az a Nissan Almera 1.5-ös benzines, vagy 2.2-es dízel.(utóbbinak drágább a fenntartása, az 1.5 dízel pedig bajos.)
2015. jún. 14. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Golf IV, Polo, Ibiza, Fabia, Astra G.

Talán az Astra G lenne a legjobb neked, olcsóbb fenntartani, mint egy Suzuki-t, egy Golf-tól viszont azért lényegesen többet kapsz

2015. jún. 14. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

A golfból a régiek voltak jók, azok viszont 20 évesek és előszeretettel tuningolták őket + vezették kamasz gyerekek aminek tudjuk általában mi a vége, ezért azokat nem venném. Az újabbak meg nagyon megbízhatatlanok. Talán a 4 -est megvenném de kizárólag szívódízel motorral, azok elnyűhetetlenek.


A Fabia -val jól jársz szerintem, de mehet bele 1.4 -nél nagyobb motor is mondjuk 1.6 körül. Dinamikusabb. 1.4 -nél kisebb motorral viszont semmiképp.

2015. jún. 14. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!