Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Igaz hogy egy autó akár...

Igaz hogy egy autó akár többet is fogyaszthat ha túl kicsi motor van benne a kasznihoz képest?

Figyelt kérdés
Tudnátok linkelni erre vonatkozóan megbízható linkeket?
2015. jún. 14. 01:22
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
Mit kell ehhez linkelni? teljesen mindegy, hogy mekkora a motor, ha nagyobb kasztnit - nagyobb súly és esetleg légellenállás is - kell cipelnie akkor többet fogyaszt...
2015. jún. 14. 01:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
Ez teljesen egyértelmű, de ezzel még nem a kérdésre válaszoltál.
2015. jún. 14. 01:32
 3/17 A kérdező kommentje:
tehát ha x tömegű autóba kisebb motort teszünk akkor többet fog fogyasztani ugyanakkora tömeg cipelése mellett mint a a nagyobb köbcentis motorral.
2015. jún. 14. 01:35
 4/17 A kérdező kommentje:
ill nagyobb köbcentis, nem irreálisan nagyobb köbcentis
2015. jún. 14. 01:38
 5/17 anonim ***** válasza:
51%
Fekete, nyilván az értelmi szintedre is utal a neved. Az első teljesen egyértelműen leírta, am. is teljesen logikus. Mellesleg nem minden esetben mert egy 130 lovas 1.4 TFSI kevesebbet fog fogyasztani mint egy 2.0 benzines 120 lovas, pedig kisebb. Na? Logika? :D
2015. jún. 14. 01:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%

Attól függ mire használod, és milyen a váltóáttétel.


Városi használatra elmenne egy smart egy 125 köbcentis 4t honda motorral is 2 literes fogyasztással 80km/h véggel.

2015. jún. 14. 01:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:

Feltételezve, hogy az erőátvitel nem változik elsősorban a menettulajdonságok fognak változni.

Csak példa képp: Mondjuk ha egy 5 literes motor helyére kerül egy 2 literes darab, persze a dinamikából sokkal többet fog veszíteni, de fogyasztásban még tuti nem fogjuk elérni az 5 literes fogyasztását így se.


Ellenben mondjuk ha kicsi a különbség, tehát mondjuk egy hasonló karakterisztikájú motorból teszünk pl. a 2 literes helyére egy 1,6-ost, akkor le lehet hagyni vele a 2 lieteres fogyasztást, feltéve hogy taposva van a gáz.

2015. jún. 14. 01:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:
Inkább az utolsó példára gondoltam tehát nem a nagy motorok takarékosságágára utalva(mivel egy ekkora motornak már pusztán az alapjárata fenntartásához is sokkal több üzemanyagra van szüksége gondolom én) hanem arra hogy többet fogyaszt e egy benzines(nem turbós) 1,4-es octavia mint ha 1,6 os motor lenne benne. Természetes hogy a menetdinamika csökenne de fogyasztás akkor ezek szerint csökkenne a kisebb motorral?
2015. jún. 14. 02:00
 9/17 A kérdező kommentje:
Legyünk egy kicsikét diplomatikusabbak én elnézést kérek a "nem a kérdésre válaszoltál dolog miatt" de én sem szeretném ha az értelmi képességeim kritizálnák..szerintem ez így korrekt. Ha úgyis jobban tudjátok akkor a "ki tud messzebb pisálni dolog és szájkarate nélkül is" ugyan úgy nektek lesz igazatok, nem így van?
2015. jún. 14. 02:05
 10/17 anonim ***** válasza:
Amúgy attól függ, milyen a vezetési stilusod. ha felgyorsítasz mondjuk 90-re, és síkegyenes úton haladsz, akkor már a kicsit kisebb motor is gazdaságosabb. Ellenben ha szeretsz dinamikusan közlekedni, és erőteljesen gyorsítasz akkor már fordul a kocka, mert az 1,4-nek jobban kell erőlködnie, több üzemanyag kell neki.
2015. jún. 14. 02:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!