Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mért kell sokáig babrálni a...

Mért kell sokáig babrálni a szívatóval?

Figyelt kérdés
Van egy Yamaha Mint típusú robogóm. Nagyon nehezen indult fél órát kellet rugdosni mire hajlandó volt elindulni, de utána ment rendesen. Egyik munkatársam aki ért a motorokhoz elvitte, hogy megcsinálja nekem rakott rá új benzincsövet mert a régi túl vékony volt és a tankba is öntött 2T olajat. Ennyit tudok, hogy ezeket csinálta vele mást nem mondott mert én annyira nem értek ehhez a beállítás szerelés dologhoz. Most a robogó szívatót ráhúzom és akár 2 nap állás után is maximum 3. rúgásra indul viszont utána játszani kell a szívatóval mert különben megáll a motor. Ha elindulok vele akkor egy percig vagy tovább is félig vagy negyedéig kell hagynom a szívatót mert különben meg akar állni a motor. Mi lehet a gondja túl sok olajat kaphat? Mert külön olajzása van neki nem tudom mért kellet a tankba is olajat rakni.

2015. jún. 10. 23:04
 1/3 anonim ***** válasza:
Ajjaj. nna ha a különolajozás rendben van, akkor nem kell a tankba olaj (nagyon ért hozzá a kollégád, ha nem tűnik fel neki, hogy nem keverékes a robogód), szóval azt a benzint cseréld le tiszta benzinre. A játszani kell a szívatóval pontosan mit takar?
2015. jún. 11. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Azt takarja nagyjából amit leírtam. Kézi szívatóm van és miután elindítom a motort majdnem egy percig ide oda kell húzogatnom, hogy ne álljon meg. Ez egy ilyen kar és lehet szabályozni vele lehet többet kevesebbet adni neki indulás után mikor elindulok félig vagy negyedig kell kiengednem a kart, hogy ne álljak le, de ezt persze abban az egy percben váltogatva mert egyszer több kell neki egyszer kevesebb miután mondjuk úgy bemelegedett utána már nem kell neki. Ha hagyom állni fél maximum 1 órát és szívató nélkül csak egy sima rúgással indítom akkor még elindul és a szívatót se kell ide oda tologatnom.
2015. jún. 11. 12:34
 3/3 anonim válasza:
Légszürő takaritás legyen meg aztán a szürőszivacsát olajozd be és nyomd ki az olajat belőle. Ne csucsogjon az olaj a szivacsba csak a port szedi össze könyebben .
2015. jún. 14. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!