Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ezt a kereszteződési helyzetet...

Ezt a kereszteződési helyzetet el tudná mondani valaki?

Figyelt kérdés

Itt egy szituációs kép [link]


A helyes sorrend:

A’ - ’Ön’ - ’B’.


De miért? Nem a főútvonalon megyek, és ráadásul a B nekem jobbkézfelől van, és neki nincs is táblája. Akkor miért én mehetek előbb? Ráadásul a B még a főútvonalra is hajt rá.



2015. jún. 9. 22:04
 1/9 anonim ***** válasza:

De igen főútvonal, nézd meg a táblát...

A megkülönböztető jelzést használó járműnek elsőbbsége van, te meg ugye főúton mész, így elég egyértelmű.

2015. jún. 9. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
de a főútvonal elkanyarodik, én pedig letérek róla
2015. jún. 9. 22:09
 3/9 anonim ***** válasza:
Az nem számít, hogy lekanyarodsz jelenleg a főútvonalon közlekedsz, ráadásul biztosan van ott is egy macisajt, mert a szemben lévő utcánál is van. Főútvonalnál mindig kiteszik.
2015. jún. 9. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Valami ilyesmi fentről nézve:

[link]

2015. jún. 9. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
oh értem, köszi. Azért ez nem egy fair dolog, hogy a táblát így "elrejtik" :D Néha olyan kicsin és bénán ábrázolják, hogy ha az ember nem figyel eléggé észre sem veszi
2015. jún. 9. 22:27
 6/9 Koplárovics Béci ***** válasza:
Abból, hogy neked kint van a főútvonal tábla a kanyarodási kiegészítővel, egyértelműen következik, hogy B-nek van legalább egy macisajtja.
2015. jún. 9. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Az A elmegy ugye mert megkülönböztető jelzést használó jármű.

Mivel a képen nem látni hogy a B -nek lenne elsőbbségadás táblája, ezért itt jobbkéz szabály lépne érvénybe, de te főútvonalon haladsz, letérsz a főútról, ezért neked van elsőbbséged, mivel a B csak ráhajtani fog a főútra, tehát ő egy alárendelt úton halad, te pedig a főúton, ezért neked van elsőbbséged.

2015. jún. 9. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Mi nem fair?

Teljesen egyértelmű, te mész a főútvonalon jön egy autó az alárendelt úton, valamint egy megkülönböztető jelzéseit használó mentő. Nem akarlak elkeseríteni de a valóságban ennél csak rosszabb lesz

2015. jún. 10. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Megkülönböztető jelzéssel közeledő járművet akkor is köteles vagy elengedni, ha annak történetesen piros lámpája van, neked pedig zöld....

Az ábrán a kanyarodó főútvonal szerepe másodlagos (B-vel szemben van jelentősége), a mentőautó az első...

A kérdés akkor lenne érdekes, ha a "B" jelű jármű egy megkülönböztető jelzést használó rendőrautó lenne :-)

2015. jún. 10. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!