Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Milyen 250-es MZ ETZ-t vegyek?

Milyen 250-es MZ ETZ-t vegyek?

Figyelt kérdés
Mind anyagi megfontolásból,mind a jövőre tekintettel én arra gondoltam, hogy veszek egy rossz állapotú, ép vázú, papíros, akár működésképtelen gépet, amit felújíttatok,s csináltatok belőle egy nagyon patent állapotú, megbízható motort, mivel egyáltalán nem bízok a hirdetések szövegeiben. Mi a véleményetek erről az ötletről? Hosszabb túrákra is mennék, így azért elvárom, hogy legalább a korához képest megbízható legyen(tisztában vagyok vele, hogy nem egy mai darabról beszélünk). A másik lehetőség pedig az, hogy veszek egy jónak tűnőt 100-120 e forintért, aztán majd használat közben kiderül, hogy mi is a helyzet. Az utóbbi lehetőség nekem nagyon zsákbamacska-feeling.Szerencsére van a környéken néhány profi, öreg,olcsó szerelő, akikhez korábban a simsonjaimat vittem,amikor komolyabb problémák jelentkeztek,amiknek nem akartam itthon nekiállni.Emiatt is vonzó az általam vázolt első lehetőség. Szerintem bevállalnák az mz-t is, de ha nem, akkor keresek tovább. Válaszaitokat köszönöm előre is.

2015. jún. 9. 16:01
 1/6 anonim ***** válasza:
Hosszabb túrákra ne tervezz ETZ-vel. A mai sz*r alkatrészek miatt örülhetsz ha a helységnév táblán belül mozoghatsz. Az elméleted egyébként jó, jobb egy eleve rosszat venni olcsón mint egy jónak kinézőt valójában rosszat de drágán. Csakhát ezt felrugják azok a fránya utángyártott alkatrészek. Vegyel egy "rendes motort" ha nyugodtan akarsz túrázni.
2015. jún. 9. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Csak egy laikusnak zsákbamacska a vásárlás...

Próbakörnél megelégszenek általában 50 méterrel oda-vissza,holott a hibák nagyrésze forró motornál jelentkezik.

2015. jún. 9. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Elolvastam néhány totalbike-os tesztet, és rájöttem, hogy azért kihagytam egy minden szempontból nagyon fontos tényt: én ezeket a motorokat úgy használom, mintha egy óraművet szerelnék. Az elképzelhető legkíméletesebb módon hajtom, foglalkozom velük.


(Egyébként volt már 250-es etz-m, de csak a gáton használtam, mert le volt járva a műszakija, meg amúgy sem volt még rá jogsim :D sajnos eladtam 3-4 éve, pedig jó felújítási alap lenne az a szívemhez nőtt motor:( )

2015. jún. 9. 17:12
 4/6 anonim ***** válasza:

Mz-sként felejtsd el...csináltam kosárból motort....alkatrészek minősége hulladék...amellett az ára is kicsit borsos...meggondolandó,van egy 29éves ami eredeti állapotban van egyszer nem volt széthúzva,csak beállítások szinte semmi gond nincs vele...

Inkább olyat keress ami eredeti állapotban van nincs hozzá nyúlva,bár ahogy tapasztalom ez inkább 150környékén mozog

2015. jún. 9. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Hát, hogy őszinte legyek, hozzáértő szemmel én az online hirdetések között ránézésre sem találtam 100 környékén olyat, amit szívesen kipróbáltam volna. (Jelenleg 37 eladó van az országban az egyik legnagyobb használt oldalon...) Tudom, többet ér a belbecs mint a külcsín, de itt nem arra gondolok, hogy szép metál festése van meg rommá polírozott rajta minden...arra, hogy 1-2 árulkodó hely van 1 MZ-n ahonnan meg tudod mondani valóban odafigyelt-e a tulaj, vagy csak szépen fényesítgette...Lehet, hogy az én maximalizmusomban van a hiba, de ha engem kérdezel, inkább építek meg kosárból egy romot, mint hozok helyre valamit amin már 12 sündisznó magyar tulajdonos kókányolása meg hozzá nem értése hagyta nyomát a közel 30 év alatt. Pont nemrég válaszoltam egy MZ-s kérdésre...bemásolom a válaszom, ha nem unatlak vele, talán hasznosnak ítéled: Valaki azt kérdezte, megéri-e 250-es ETZ-t venni manapság.

1. Megéri-e 250-es ETZ-t venni : Igen, akkor ha értesz hozzá és képes vagy elfogadni (szeretni), hogy bizony nem egy új motort veszel és ha csak nem a felső árkategóriás MZ-ket célzod meg, akkor bizony lesz vele munkád bőven, mire eléred azt a szintet, amire azt lehet mondani: -Oké, irány a tengerpart, tankolok és mehetünk! :)

2. Könnyebb-e szerelni? - Nem. Csak sokan azt hiszik értenek hozzá. Egy gyertya csere, esetleg megszakító állítás még oké, sikerülhet nagyjából...de amikor tényleg hibát produkál a motor, akkor megáll a tudomány és jön a : -próbáljuk meg szétkapni-ez csak egy MZ!- jobb esetben keresnek egy tanyasi szakit a pajta végében 2doboz cigi áráért kendácsol valamit rajt..a reakció ugyan az lesz: "Az MZ egy sz_r..soha többet..meg megbízhatatlan is, meg sokat eszik, meg széthullik, meg a Feribá megmondta, hogy neki régen vóót', az is sz_r vót'...- Érted mire próbálok kilyukadni? :) Ha JÓL van megcsinálva, HOZZÁÉRTŐvel, akkor JÓ, különben meg mindenki szid mindent, csak éppen magát nem, amiért spórolt aztán szíív...

3. Megbízható-e ? - Megbízható, ha te egy megbízható ember vagy! Mutasd a motorod megmondom ki vagy! :) Az előző részben leírtak alapján, ha rendbe van rakva és nincs elrontva akkor jó. 125-ös ETZ-vel 25.000 km-t mentem, 2szer cseréltem gyertyát,1 db H4-es izzót, 1db index izzót, meg 10.000 után olajat és ennyi...illetve 5.000 km-enként ellenőriztem a gyújtást. És ha kellett akkor utánállítottam.

Az első 250-es ETZ motorkerékpárommal voltam Horvátországban, Romániában, ill. az országon belül elég sok helyen + a mindennapokban is ezt használtam..durván 40.000 ment bele, volt benne 2 defekt és a szokásos itt is-olaj,gyertya, csavarok meghúzása mert kirázkódik ( a gyújtása elektronikus, eddig ezzel nem volt gondom, egyszer kell beállítani).

Most vettem egy másik 250-est, eddig 2.000 km került bele...

És ITT a lényeg: Megvettem, átnéztem, kijavítottam, felújítottam..sok idő és bizony egy "közepes adag" pénz...megtérülő befektetés ugyanis megbízható! :) Ha valami problémám akadt, soha nem a motor a hibás, max én, amiért "Hogy nem vehettem észre!?"...szóval érted...ez elhivatottság kérdése.. Így boldog társ a mindennapokban és olcsón fenntartható és kényelmes és kezes és keveset fogyaszt..

4. Alkatrész van-e? - Igen van..a legnagyobb baj, hogy igazi MZ fanatikusnak kell lenned, hogy kiszűrjed a sok gyártó közül melyik árul selejtet és honnan / hogyan lehet jó alkatrészeket beszerezni hozzá...sajnos amit a boltban kapsz általában elég gyenge minőség. De ott az MZ Club , az MZ fórum stb...általánosságban elmondható, hogy segítőkész és összetartó banda..:)

2015. jún. 16. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat, hasznosak voltak! :)
2015. jún. 16. 15:14

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!