Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Jogom van visszaköveleni a...

Jogom van visszaköveleni a pénzemet az autószerelőktől?

Figyelt kérdés

A kocsim hűtőfolyadékát néhány naponta újra kellett töltenem, mert mindig kifolyt. Elvittem a szervízbe megjavíttatni, azt mondták, hogy ők nem tapasztalták amit én, nem csökkent nekik a hűtőfolyadék mennyisége, nem forrt fel. KIcserélték a ventillátor motort, azzal van a baj, mondták.

Ott hagytam náluk 55000 Ft-t és mint kiderült, teljesen feleslegesen cserélték ki, mert a hűtőfolyadék 10 km megtétele után a felére csökkent.

Mit tegyek szerintetek? Kérjem vissza a pénzt (egyáltalán visszaadják?), és vigyem el másik szerelőhöz?


2015. jún. 7. 16:29
 1/4 anonim ***** válasza:
Max ha beperled öket.Ha viz folyik el miért kellett cserélni a ventillátor motort...Valószinüleg szivárog valahol
2015. jún. 7. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 RRR ***** válasza:

először próbáld békés úton megoldani és vidd vissza

nekik se céljuk a háború

amúgy meg lehet,hogy ők tényleg nem tapasztalták és a venti meg tényleg rossz volt


ja:

számla nélkül nehéz jogi lépéseket tenni

2015. jún. 7. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Balfaxok voltak. Egy illesztésnél folyhat. Beteszik az O gyűrűt és, összedugják az elemeket és azzal szerintük el van intézve. Elég bőven kenni kell oda szilikonos tömítő ragasztót is kenni. A tűzfalon belül folyhat el, a fűtés rendszernél, akkor szokott a felére csökkenni, majd megállni a fogyás. Ebben az a rossz, hogy tönkreteszi az autó belterét, a kárpitokat, lefolyik a lemezig.

Meg van javítva? Nem. Akkor megérdemlik a pénzt? Nem.

2015. jún. 7. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Nincs olyan hogy kicserélték, mert azzal van a baj.

Beviszem a szerelőhöz az autót egy tünettel: csökken a hűtővíz szintje. Ezt kell megkeresni. Telefonos egyeztetés nélkül egy alátétet nem vehet a kocsihoz, mert nem fogom kifizetni. Ha bólogat, akkor érti, ha nem, akkor így járt.

Ha valamit talál a szerelő, telefon: szerintünk a ventilátor motorja a rossz, ennyi meg ennyi lenne az ára, kéri-e a kedves ügyfél?

Nem, nem kérem, mert a ventilátor eddig is működött.


valahogy így kellett volna történnie



Tehát ha nem a hibát javítják meg, viszont olyan javítást is végeznek, amit nem kértem, akkor bocs fiúk, nem kértem, szedjétek ki. Vagy mégsem, mert valószínűleg ilyenkor már az eredeti, amúgy hibátlan alkatrész üzemképtelenné válna visszaszerelés közben.


Magyarul: vissza kell vinni, és ottmaradni egy-két izmosabb haverral, ameddig megkeresi a hűtőfolyadék elfolyás helyét. Persze csak miután visszaadta a feleslegesen cserélt ventilátor helyett a régit, és a felesleges "javítás" árát.

2015. jún. 7. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!