Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » A 6 sebességes autókat hogyan...

A 6 sebességes autókat hogyan kell helyesen használni?

Figyelt kérdés
Mikor kell a 6. sebességet használni?Csak autópályán vagy sima főúton is lehet?Mekkora sebességnél?

2015. jún. 6. 08:47
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:

Mi is most vettünk másik kocsit. Ezres Suzuki volt a régi, ami ugye 5 fokozatú volt, és ott már 70-nél lehetett 5.-be tenni. Gyorsulni ott már nagyon nehézkesen tudott, meg nagyon rövid is volt az áttétel. Kb majdnem mint egy dízel... A mostani autónk az 2008-as 2.2-es (136Le) Toyota corolla verso, ami 6 fokozatú. Városba én is 4.-be tudok felváltani vagy max 5, de azt csak akkor ha tartósan tudok haladni olyan tempóval. A 6. sebesség meg csak pályán. 1,6 tonna a kocsi, de ahhoz képest ha oda lép az ember akkor nagyon megindul 2000res fordulat felett.


Kérdésedre válaszolva szerintem a 6.-at csak pályán használd. Városba nem tudsz olyan tempóval menni ami megengedett lenne 6.sebességbe. Autó függő, de 80 körül már lehet szerintem tenni 6ba.

2015. jún. 6. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:
Szinte az összes 6 sebességes autónál olyan az áttételek kiosztása (kivéve a furgonokat, az már más tészta), hogy kb tartós 100-nál érdemes 6-ba rakni, addig nincs értelme. Vagy ha nyil egyenes úton mész tartósan, akkor már 90-nél is mehet 6-ba de akkor gyorsitáskor ajánlatos visszaváltani egyet. Sok autóban nyűg inkább a 6-os, mert sokan csak erőltetik vele az autót alacson sebességben. A 6-osnak erősebb utazóautókban van létjogosultsága.
2015. jún. 7. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!