Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Simano 7 sebességes agyváltóva...

Zuppa kérdése:

Simano 7 sebességes agyváltóval szerelt trekking kerékpárt érdemes-e használni komolyabb, akár hegyi aszfaltos túrákra hsználni?

Figyelt kérdés

2015. máj. 18. 14:53
 1/7 Alex Fly ***** válasza:
100%
Mive a trekking alapvetően túrázásra készült kerékpár, így természetesen.
2015. máj. 18. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Igen,csak azért vagyok bizonytalan ,mert a ilyen célra készült biciklik túlnyomó része láncváltós.De köszönöm a megerősítést ,mert agyváltóban gondolkodom,csak nem szeretnék a gyakorlatban csalódni benne.
2015. máj. 18. 20:26
 3/7 Hosszú Roland válasza:
100%

Attól függ, hogy dombra mész vagy hegyre !!

Ha csak domb, akkor használd bátran, de a hegyet már nem fogod leküzdeni.

A 7-es agyváltónak az áttételi százaléka 245%.

Egy 24 sebességes váltós kerékpárnak viszont meghaladja a 400-at, és ha hátra egy 36-os lánckerék kerül, akkor az már 600% fölé is mehet.

Egy megoldás lehet, veszel egy láncfeszítőt, ( vagy hátsóváltót ) és egy első váltót, amiből 14 sebességes kerékpárt tudsz varázsolni. No ezzel már fel mész bárhová, de figyelj arra, hogy a rendszert úgy alakítsd ki, hogy megfeleljen a sebességi fokozatoknak, tehát csak 9-es rendszert érdemes feltenni.

Nekem is így van megoldva.

2015. máj. 24. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 Hosszú Roland válasza:

Találtam egy nagyon hasznos linket, amivel lehet játszani és összehasonlítani az áttételeket.


[link]

2015. máj. 24. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a választ,nagyon profi a kalkulátor,el kezdtem tanulmányozni..,

Az áttételi aránnyal kapcsolatban ,mi a vélemény a Sachs Elan 12 sebességes agyváltójával kapcsolatban-339% -os az áttételi arány .Hadra fogható ?pl. 14-15% emelkedő...

2015. máj. 24. 18:35
 6/7 Alex Fly ***** válasza:
Állítólag nem a legmegbízhatóbb és kissé túlárazott. Akkor már inkább a Rohlhoff.
2015. máj. 24. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Az nekem egy kicsit húzós.......,de azért köszönöm a véleményt.
2015. máj. 26. 16:55

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!