Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Tudok fojtást rakni egy...

Tudok fojtást rakni egy 600ccm-es honda cbr-re, hogy a2es jogsival is hivatalosan vezethessem?

Figyelt kérdés

Üdv mindenki! Lehet hülye a kerdes, de lattam egy olyan hirdetest, hogy az alap motor egy 1000res kawa volt es ugy volt irva a hirdetés, hogy "eladó 1000es ninja 250ccm-es fojtással". Ergo, a2-es jogsival lehet vezetni, mert megfelelt a fojtassal a feltételeknek, de ha kivesszuk a fojtást ugyan ugy visszaall az eredeti teljesimenyre. A kerdesem az lenne, hogy ti tudtok ilyenrol? Minden motorhoz van ilyen, vagy ez csak ilyen hazibarcskács összeeszkábált dolog lehet..?! És ha igen, hogyan lehet olyat csinalni?

Köszönöm!



2015. jún. 4. 00:15
 1/7 anonim ***** válasza:
Nem nagyon lehet ilyesmit csinálni.Amugy meg a teljesitményt senki se fogja méregetni,csak a papírokat nézik.Ha át tudod papírozni akkor meg van oldva a dolog.Csak észre ne vegyék a turpisságot.
2015. jún. 4. 05:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Gondolod, hogy egy éjszakai igazoltatásnál a rendőrnek pont lesz kedve bevenni azt, hogy egy nyílvánvalóan 600-as CBR akármennyire le van fojtva?

ugyan..feljelent, oszt annyi.


egyébként ilyent műszakira sem vihetsz...


mondjuk 600-as cbr-t barkácsolni? nekem volt, de vétek ilyen csinálni...meg érthetetlen maga az ötlet is...agyrém.

2015. jún. 4. 06:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Hát nem tudom hogy utólag hogyan fojtasz le egy 1000-es motort 35kW-ra úgy hogy az ne befolyásolja a motor működését, élettartamát. A Kawának volt (van?) olyan Z-je ami eleve csak ennyit tud.
2015. jún. 4. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Tegnap este már lusta voltam megkeresni a hirdetést, de mar mostmár megkerestem..

[link]

Mit szoltok hozzá? (nem a motor erdekel, csak a fojtásos része a dolognak)

2015. jún. 4. 10:42
 5/7 anonim ***** válasza:
Garantálom hogy nem fogadná el a rendőr!
2015. jún. 4. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Lehet hogy valahogy beleíratta a forgalmiba a 25kW-ot de nem csodálkoznék ha a következő műszaki vizsgáról kivágnák a motort.
2015. jún. 4. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

A2 jogsiban max 35kW lehet és 0,2kW/kg arány. Kawasakiék gyártanak fojtott motorokat is (pontosabban adnak ki fojtott verziót). Nekem kb 1 hete hozták szalonból az ER-6n mocim, amihez szintén van 35kW-os fojtás. De ott van a Z800, aminek van egy Z800E verziója, aminek már van 35kW-os verziója is.

Egyébként fojtani maximum az eredeti teljesítmény felére lehet, pl 70kw-ról 35-re.

2015. jún. 4. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!