Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Koksz lerakódást, elkokszosodá...

Koksz lerakódást, elkokszosodást milyen anyag old fel?

Figyelt kérdés

Ráégett, lerakódott kormot, kokszot szeretnék vegyszeresen eltávolítani alkatrészről. Mechanikai tisztítás nem jöhet szóba.

Fékfolyadék, féktisztító, sebbenzin, gázolajban áztatás stb.? Mi a trükk?



#Kokszlerakódás #koksz oldás #koksz lerakódás
2015. jún. 3. 20:42
 1/6 anonim ***** válasza:
Benzinben áztatás szerintem elsőre, ha nem megy akkor esetleg féktisztító, de ne a kifugótorokba öntsd azért be járó motornál:D
2015. jún. 3. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Kibontott, passzív alkatrész. Csak fém, tehát bármiben tudnám áztatni, ami hat :)!
2015. jún. 4. 07:20
 3/6 nylonx válasza:
Mi lett a vége? Esetleg festékmaró kromofág?
2018. dec. 9. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
A megoldás a háztartási zsíroldó volt. Gépkocsi EGR szelep mechanikus részét tisztítottam. Gyakorlatilag behelyeztem egy üveg zsíroldóba és a rárakódott, leégett koksz mindenféle vakargatás nélkül feljött. Az alumínium öntvény alkatrész nem károsodott és fém tiszta lett, mint új korában :)!
2018. dec. 10. 05:55
 5/6 A kérdező kommentje:
Ja igen, folytószelep hát takarításra kipróbáltam a féktisztítót is, ami szintén működik, de azért sokat kell áztatni, törölgetni. Ez nem működik az EGR rejtett kacifántos járataiban.
2018. dec. 10. 05:57
 6/6 nylonx válasza:
Köszönöm a választ!
2018. dec. 13. 05:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!