Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Olcsó autók bontásán szokott...

Kisvuk29 kérdése:

Olcsó autók bontásán szokott haszon lenni?

Figyelt kérdés

Ahogy nézelődtem hogy megérné-e donor autót venni a swiftem mellé akkor jutott ez eszmbe

Ha tényleg olcsón vesz az ember autót (itt ugye az állapot meg a papírok nem számítanak) és lebontjuk lehet e rajta haszon

Mondjuk megveszem 80-ért

eladom az üléseket 20ért a műszerfalat mondjuk 10-ért a felniket pl 20-ért ez már 50 és még egy csomó minden érintetlen

Ugyan én mezőgazdaságban élek így nincs hiány munkában de szabadidőben szeretek szerelni

Ha ezen kis haszon lenne még meg is érné

Annyi pont elég lenne hogy a következő drágább de jobb lehessen

Meg aki szórakozik ilyennel az hogy csinálja?

Népautókat vesz (Swift,Golf,Astra meg hasonlók) és olcsón minél hamarabb szét dobja vagy ritkább gépet árul tovább drágábban?

Ugyan tényleg nem vagyok időmilliomos

De ha pl 60 ezer forinttal tudnék csinálni 120-140-et már azt mondanám megéri szöszölni

Motorral foglalkoztam már

De az ETZk meg Simsonok már nem keresettek :(


2015. jún. 2. 18:19
 1/10 anonim ***** válasza:
Bontási igazolást honnan szerzel? Vagy ráíratod a nevedre? akkor fizetheted életed végéig a biztosítást és az adót. Max keresel egy faluvégi színes fémkereskedőt(...) és fizetsz neki hogy az ő nevére írjátok az adásvételit.
2015. jún. 2. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

az ötlet nem rossz..

csapj bele.


mivel ezeket(is) olvassa az adóhivatal(is) ne lepődj meg, ha arra jártukban benéznek. ..most ne gyere azzal, hogy úgysem tudják ki vagy. de, tudják.

2015. jún. 2. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Nem törvénytelenül gondoltam

De ha tényleg macerás a papírozás hagyom

De alkatrész swift akkor is kell mert az enyémet lelakva kaptam... :/

Azt lehet venni vagy abba is belekötnek

Mert a belső mindenképp felújítást érdemel

Ja és első nem vagyok kisebbség (még egy ideig aztán sajnos csak fogyunk :/)

2015. jún. 2. 18:53
 4/10 anonim ***** válasza:
Nem is az a legnagyobb baj. A franc ott eszi a nav-ot.. Emberek tucatjai kereskednek alkatrészekkel (racingbazár, autoalkatrész.hu) nem hinném hogy mindenki szabályos bontóból adná el, számlával, származási bizonyítvánnyal együtt. A legnagyobb baj hogy a szétszedett járgány papírjaival kell valamit kezdened. Ha tudsz venni olcsó külföldi autókat úgy még talán talán megérné
2015. jún. 2. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Nem ilyesztgetni akartalak..az viszont járható út, ha veszel egy leadott rendszámost, vagy egy lejárt forgalmist, és otthon tárolod. Régen is volt ilyen, ma is van, és lesz is...

a bontóbaszállítás meg ráér akár tíz év múlva is, ha megmarad a lepusztított kaszni..

2015. jún. 2. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Nem teljesen értem

Én konkrétan olyat gondoltam (magamnak) aminek nincs papírja :D

De közel a szlovi határ ha az már külföld

Sokan lenézik a suzukit de én pont azért szeretem mert 50-60-ért már van alkatrésznek való

De ezt a navos szemétséget elszomorítónak tartom :/

Mindegy egyenlőre marad a hobbi barkács :D

2015. jún. 2. 19:01
 7/10 anonim ***** válasza:
Nem mindegyik bontós akarja megvenni a lepusztított kasztnit. Felén simán azt mondják rá hogy nem veszik meg, vagy még nekem kell fizetni hogy elvigye bezúzni a saját kocsimat... Vicc ez a rendszer egyszerűen
2015. jún. 2. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Ha ezzel akarsz pénzt keresni, akkor külföldről kell kivonatott kocsit behozni. Ezt rengeteg ember csinálja. Facebookon komolyabb rajongótáborral rendelkező márkáknál még külön típusra is több csoport van, ahol többet bontanak folyamatosan nem is egy kocsit. Pl nekem Golf IV-m van. De már 3 ilyenben is benne vagyok. Gyakorlatilag a V6 és R32 alkatrészek kívül bármi bármikor beszerezhető.
2015. jún. 2. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Esetleg még a BMW-k nagyon mennek. Magyar mentalitás... mindenkinek kell a béenvé mert az menő, de ha alkatrész kell hozzá akkor lehető legolcsóbban.. Szóval szerintem ha ezzel akarsz foglalkozni BMW-vel kezdd
2015. jún. 2. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Valóban, ahogy a 9es is mondja, olcső BMW, mert az kell a telepre 316i 318i a halálán aztán ütik amíg bírja, alkatrészre meg nincs pénz. A másik verzió meg a konszern ahogy mondtam. Golf III/IV, Bora, Passat B5/5.5 ezek is nagyon mennek. Suzukival az a gond, hogy alapvetően nehezebb az alapanyagot beszerezni, mert ugye itthoni vásárlásnál vázolták fent a problémát, kintről meg mégis honnan?:)

8as voltam

2015. jún. 2. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!