Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Miért dízeles a legtöbb...

Miért dízeles a legtöbb kamion, esetleg kis haszon gépjármú?

Figyelt kérdés
Fogyasztás szempontjából? Nyomatéki karakterisztika? Vagy van más indok amiért nem Otto motort használnak ezekben a járművekben? Illetve a mozdonyok, tanker hajók is dízelek , de miért? Mit tud pontosan ez a motor, amire a benzines látszólag képtelen?

2015. márc. 9. 15:36
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nagyjából összefoglaltad: fogyasztás, nyomaték.
2015. márc. 9. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
S amiből mindez következik: hatásfok.
2015. márc. 9. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim válasza:
csak a dízelüzemü teherautók üzemanyagának lehet visszaigényelni az ÁFÁ-ját.
2015. márc. 9. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
Kérdező,hallottál már olyanról,hogy nyomaték......
2015. márc. 9. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
54%

Hatásfok. Ugyanazt a munkát a jelenlegi benzinmotorok sokszor annyi üzemanyagból tudnák elvégezni, mint a dízelek. A nagyobb dízeleknél meg az üzemanyag minősége sem olyan lényeges, azok elmennek nehézolajjal, fűtőolajjal stb..


Személyautóknál már évek óta próbálkoznak a dízelekhez hasonló hatásfokú és fogyasztású kompressziógyújtású benzinmotorokkal, de egyelőre az is kérdéses személyautókba mikor lesz sorozatgyártásra érett ( ha lesz egyáltalán..) a haszonjárműveknél meg ez jóval odébb van.

2015. márc. 9. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

És mi lesz ha kompressziógyújtású lesz a benzines?

Attól még csak a gyújtást lehetne elhagyni, de a fogyasztás nem csökkenne.

2015. márc. 9. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
+ nincs olyan fordulat és nem kopik úgy a motor
2015. márc. 9. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat , igazából reméltem más valaki többet tud mondani a dolog hátteréről, mert két kulcsszóban magam is rájöttem, viszont a neten, nem találtam egy jó kézzel fogható cikket, vagy valami átfogó írást, ezért is kérdezősködtem.
2015. márc. 9. 21:52
 9/14 anonim ***** válasza:

"És mi lesz ha kompressziógyújtású lesz a benzines?

Attól még csak a gyújtást lehetne elhagyni, de a fogyasztás nem csökkenne."


Csökkenni fog. Már a Mercedes fejlesztésű motornál is igen jó fogyasztást sikerült elérni anno, csak még akad megoldásra váró technikai probléma.

2015. márc. 9. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
82%
Volt meg van is benzines haszongépjármű. Az USA-ban Ausztráliában rengeteg benzines kamion rohangál, de borzalmas fogyasztással, csak ez arra felé nem annyira releváns. A jó öreg ZIL-ek is benzinmotorosak voltak, amikkel anno a fél országot felépítették, annak is kb. 100l/100km volt a fogyasztása. No azért ez minden csak nem gazdaságos. Még az 1900-as évek táján volt példa a vasúti vontatásban is benzin üzemű gépekre, de hamar eltűntek. A nagy kérdés, hogy repülőgép motorok közt miért nem találunk. diesel üzeműt. Ott mondjuk tényleg a magas fordulatszám a fontos, de egy pár fogaskerékkel minden megoldható.
2015. márc. 10. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!