Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Miért dízeles a legtöbb...

Miért dízeles a legtöbb kamion, esetleg kis haszon gépjármú?

Figyelt kérdés
Fogyasztás szempontjából? Nyomatéki karakterisztika? Vagy van más indok amiért nem Otto motort használnak ezekben a járművekben? Illetve a mozdonyok, tanker hajók is dízelek , de miért? Mit tud pontosan ez a motor, amire a benzines látszólag képtelen?

2015. márc. 9. 15:36
1 2
 11/14 anonim válasza:
100%
a kerozin szerinted micsoda?
2015. márc. 10. 03:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
100%
Dugattyús motoros légcsavaros repülőgépekre gondoltam, azokban nem kerozint használnak, hanem "repülőgépbenzint" ami nem összekeverendő. Ez utóbbi szinte ugyan az mint ami a kúton V-power meg hasonló néven kapsz, 100-as oktánszámú.
2015. márc. 10. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
75%

"Az USA-ban Ausztráliában rengeteg benzines kamion rohangál"


Én nem tudok egyről sem. Régen, amikor még a dízel technológia nem volt kellően kiforrott és elterjedt addig tényleg sok benzines teherautó volt, de mára a kamionok közül teljesen eltűntek a benzines vontatók. Egy-két speciális igényre készült teherautó még előfordul ( pl Szibériában benzines Zil ) de az is csak elvétve.


Mutass már nekem egy amerikai vagy ausztrál benzines kamiont :D

2015. márc. 10. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
100%
Igaz, javítok rohangálT. A hatvanas évekig viszont tényleg teljesen általánosak voltak. Valószínű az olajár robbanása késztette őket jobb belátásra.
2015. márc. 10. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!