Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » (KRESZ vizsga) hogyan "kapcsol...

(KRESZ vizsga) hogyan "kapcsoljátok ki" az agyatokat, hogy ne izguljatok?

Figyelt kérdés
Én sajnos nagyon izgulós és félős vagyok, remeg és izzad a kezem, a gyomrom görcsben van, hányinger, stb.. :S És jövő héten lesz a vizsgám, már oda-vissza megy a teszt (persze még fogom nyomatni azért :D ) csak félek, hogy hiába TUDOM, hogy tudok mindent, akkor is izgulni fogok, esetleg félrenyomok stb... És érdekelne, hogy kinek mi a trükkje az ilyen stresszre? Citromfűtea stb? :)
2015. máj. 31. 16:48
 1/6 jackson666 ***** válasza:
Ne félj ha tudod ott is fog menni. Egyébként most hány kérdést kell megtanulni?
2015. máj. 31. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Ha ez ekkora probléma akkor a vezetés szimplán nem neked való.

Érdemes lenne akár egy szakembert is felkeresni

2015. máj. 31. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Az a baj, hogy a gyakorlati szituációkkal, vizsgákkal nincs bajom (elvégeztem egy kozmetikus okj-t, és ott is volt gyakorlati vizsgám) semmi stressz nincs bennem olyankor, csak az elméletnél vagyok para, hogy leblokkol az agyam :S
2015. máj. 31. 18:18
 4/6 szerencses85 ***** válasza:
Véleményem szerint ezt inkább bent tudod eldönteni, gondolj arra, hogy jól megy, és azzal, hogy ideges vagy, csak rosszabb lehet a vizsga. Nézzél valami sorozatot, filmet, vagy csinálj olyat, ami eltereli a figyelmed.
2015. máj. 31. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

A kresz elméleti vizsga azon kevés felmérő, amelyre úgy lehet készülni, hogy az végig mérhető, milyen szinten áll a tanuló.

Ugyanazokkal a kérdésekkel lehet gyakorolni, mint amelyek a vizsgán lesznek, kérdésekben meglepetés nem érheti azt, aki valóban sokat gyakorolt.

A stressz oldásához egyik pillér a gyakorlás, ha sorozatban csinálod hibapont nélkül otthon a teszteket, nincs mitől tartanod.

A másik pillér a hibapont-határ a vizsgán.

Gondolj arra, hogy 10 hibaponttal még sikeres a vizsga, és az nagyon sok.

Aki otthon, nyugodt környezetben 0-1 hibákkal csinálja a teszteket, a vizsgán egyszerűen nem bukhat meg.

Aki 2-5 hibapontos tesztekkel megy vizsgázni, még azok is átcsúsznak, aki még 5 hibapont fölötti teszteket csinál otthon, annak nem szabad vizsgára jelentkezni...


Egy perc rengeteg idő.

El kell olvasni a kérdést, értelmezni, megnézni mindegyik válaszlehetőséget, és ha megvan a helyes válasz, csak akkor érinted meg a képernyőt.

Ez még a forgalmi helyzeteknél is fél percnél kevesebb időt vesz igénybe.

A válaszok kizárásos alapon is segítik a helyes kiválasztását, ezért kell végigolvasni mindegyik lehetőséget.


Stresszoldónak használhatsz valamit, ha nagyon akarsz, vizsga előtt akár még egy pici alkoholt is ihatsz bátorítónak (de tényleg picit), ott nincs tiltva, vezetéskor viszont már igen.

Legjobb, ha agyilag dolgozod fel a vizsgadrukkot: felkészültél rendesen, meglepetés nem érhet, sikerülni fog.


Nem elrettenteni akarlak, de a vezetés-gyakorlás ezerszer stresszesebb lesz, mint az elméleti vizsga, a forgalmi vizsga pedig akár egyetlen hibával is bukta lehet.

2015. jún. 1. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
hupsz, elfelejtettem írni, de köszönöm a sok tanácsot:) előtte és az elején hányingerem volt, de vettem 3 nagy levegőt, és arra gondoltam, hogy megcsinálom:) megcsináltam, 3 hibám lett:) nem is értem, miért izgultam ennyit :S :))
2015. jún. 4. 15:26

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!