Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Autovasarlas utani teendok?

Autovasarlas utani teendok?

Figyelt kérdés

Megvettem a kocsit, adasveteli ala van irva, most (este) "megkotottem" az adasvetelit ( neten kitoltottem, mar csak ki kell nyomtatni es el kell kuldeni a csekkel egyutt)


1. kerdes. Jol tudom hogy a kotelezo befizetesere 30 nap haladekom van ?


2. kerdes Az atiras elintezesere valoban 15 napom van ?


3. kerdes a sulyadot nekem tenyleg nem kell befizetnem ebben az evben ? ( hasznalt kocsit vettem)


Illetve ezeken kivul milyen teendoim vannak meg ?


Elore is koszi


2015. máj. 30. 17:59
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:

elirtam

"most (este) "megkotottem" az adasvetelit"

most (este) "megkotottem" a KOTELEZOT!!!

2015. máj. 30. 18:00
 2/11 anonim ***** válasza:

Ha nincs megcsinálva az eredetvizsga, akkor azt kell, és azzal, meg a biztosítási szerződéssel el kell menni az okmányirodába 15 napon belül, és át kell íratni.

Súlyadót valóban csak jövő évtől fizetsz, de amint átíratod, nyilvántartásba kerülsz, és küldik majd a csekket.

2015. máj. 30. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Hmmm.


Ez speciel nem teljesen igaz.

Az eredetvizsga benne van az atirasi koltsegben tudtommal.

Tehat az atiras tartalmazza az eredetvizsgat is.

2015. máj. 30. 19:07
 4/11 anonim ***** válasza:
Én eddig mindig úgy vettem autót (4), hogy adás-vételi után én vittem eredetvizsgára, helyszínen fizettem, és utána okmányiroda, átírás.
2015. máj. 30. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Az eredetvizsga nincs benne az átírás árában. Elvileg az eladónak kellene ezt megcsináltatnia hogy ő bizonyítsa hogy az autó "tiszta", de ez mára már át lett tolva a vevőre (költsön ő az autóra még 15-20EFt-ot ha kell neki..) Akkor van baj ha a pénzt már odaadtad a vevőnek utána te viszed az autót eredetvizsgára és ott kiderül hogy "sáros" az autó, ott helyben rád hívják a rendőröket akik akár le is foglalhatják az autót. Akkor aztán se pénzed, se autód. Pontosabban futhatsz a pénzed után mert vagy vissza tudod kérni a vevőtől (csekély az esélye) vagy visszaperled tőle (ha meg is nyered akkor sem teszi vissza a bíróság a pénzt a zsebedbe). Úgyhogy ezzel óvatosan (kéne bánni).
2015. máj. 30. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Minden esetre mindennel együtt megvan a dolog 70 alatt ugye?

100 lovas 98 as astra f

2015. máj. 30. 20:11
 7/11 anonim ***** válasza:
Talán igen.
2015. máj. 30. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Elvileg igen:


Vagyonszerzési illeték: 33e Ft

Új forgalmi engedély: 6e Ft

Törzskönyv: 6e Ft

Eredetvizsga: 18,5e Ft

Összesen fizetendő: 63800 Ft

2015. máj. 30. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Utolsó pont emiatt a kalkulátor miatt gondoltam hogy az eredevizsga is úgymond benne van.

Ezekszerint csak arról van szó hogy összeszámolja az összes felmerülő költséget és kidobja a végösszeget , ami nem azt jelenti hogy egyszerre túl vagyok mindenen hanem hogy összesen mindennel együtt ennyibe fog kerülni a sok szír szar?

2015. máj. 31. 02:18
 10/11 anonim ***** válasza:
Welcome to Hungary
2015. máj. 31. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!