Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mennyi számít kis fogyasztásna...

Mennyi számít kis fogyasztásnak? (Személygépkocsi)

Figyelt kérdés
Ha például egy kocsi 11 km alatt kb 1 liter benzint fogyaszt az kis fogyasztásnak számít?
2015. máj. 29. 19:45
 1/5 anonim ***** válasza:
Szerintem az 5-6 liter/100 km nevezhető kis fogyasztásnak. Mekkora motorról van szó?
2015. máj. 29. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
nem
2015. máj. 29. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Ezt általában 100 km-re nézik (a te adataiddal ez 9 liter/100 km lenne). Meg függ attól is, hogy városban/falun/autópályán nézed.

Meg függ attól is, hogy relatíve mi is a kicsi fogyasztás, egy kisköbcentis motorú kocsival városban is hozható a max 4-5 liter. Persze egy 3 tonnás nagy terepjárónál, ahol a gyári fogyasztás van 20 liter körül, ott már a 16-17 is jónak mondható.

Tehát ez inkább autó/használat specifikus.

2015. máj. 29. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Sajnos hülye vagyok az autókhoz így nem tudom mekkora motorról van szó.Annyit tudok mondani hogy Opel Astra (azt hiszem V 1.6) és automata sebességváltós.Sajnos pont ma tettünk meg egy Debrecen - Nyíregyháza utat vele oda-vissza így az most lehet eléggé belerondított az eredménybe.Egyébként főként városban használom


Már csak azért is kérdeztem hogy mi számít kis fogyasztásnak mert állítólag az én kocsim alacsony fogyasztású de tudtommal az automata sebességváltós kocsik eléggé zabálják a benzint

2015. máj. 29. 20:58
 5/5 anonim ***** válasza:

1.6 alatt 4-7 liter ( országút - város )

1.7-2.5 6-11

2.5 felett 9-14


Értelemszerűen benzinesben számolva, nálam valahogy ezek a lélektani határok, amiket el tudnék fogadni adott méretű motortól.

2015. máj. 30. 02:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!