Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Fendt, john deere, massey...

Szoty42 kérdése:

Fendt, john deere, massey ferguson, traktorok kezelése?

Figyelt kérdés
34 éves mezögazdasági vállalkozo vagyok és jövöre szeretném fejleszteni a gépeimet. eddig régebbi gépekkel (rába, t150, mtz) dolgoztam de a növekvö gazdaság miatt uj gépekre van szükségem. a modern gépek elektronikai részeivel, kezelésével, karbantartásával nem vagyok tisztában. valaki eltudna nekem magyarázni egy pár tudnivalót?
2015. máj. 27. 10:57
 1/10 anonim ***** válasza:

Konkrétan mire vagy kíváncsi?


Karbantartás annyi, hogy nem kell tengelyig elásatni, mosásnál lehetőleg az elektronikát nem kell gőzborotvával szétcsapatni. Vezetékek legyenek rögzítve stabilan mindenhol, nem dörzsölődhessen ki stb. Karbantartani nem nagyon kell, de nem is igazán lehet. Ha ilyen probléma van, akkor szerelőt kell hívni.

Kezelés pedig típus és felszereltség függő, kézikönyv van mindenhez.


(MF 8450 és Case IH CX90 van otthon, volt CS 150 is)

2015. máj. 27. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
konkrétan pl. a fendt 930 varioterminál ami elég kínai nekem :)
2015. máj. 27. 11:27
 3/10 anonim ***** válasza:

Konkrétan fendt-et nem vezettem soha.

Igazából szerintem nem is szabad venni, ahogy JD-t sem.


Elég bonyolult menüje van már egy ilyennek. Nekünk az MF 8450-ben is fokozatmentes váltó van, meg Datatronic 3. De ahány gép, annyi rendszer. ÁT kell tanulmányozni a kezelési utasítást. Meg próbakörre menni

2015. máj. 27. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Vagy mondjuk meglátogatsz egy helyi zrt-t ahol ezekről információt kérsz, akár a főnököktől, akár a dolgozóktól.

Az szent, hogy a John Deere-nek, és a Fendt-nek van a legkifinomultabb, legkomplexebb elektronikája.

Egy 930-as Fendt az azért már elég brutális. Kényelemesebb mint az új 8R-es, vagy a régi 20-30-as Johnik.

3-4-500 hektárig, ahol a gazda nem akar megválni 8000 ü.óra után a trakitól akkor az esetben a Förgi előnyösebb mivel nem annyira összetett a komputer része, s ezáltal alacsonyabb a hiba faktor is.

A Johni meg a Fendt az olyan embereknek kell akik 12+ órában akarnak váltóba dolgoztatni, éjjel-nappal RTK segítségével.

2015. jún. 9. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
a földterület nagysága jelenleg közel 3000 hektár
2015. jún. 9. 20:18
 6/10 anonim ***** válasza:

Ezt nem kellett volna.

Ha valóban 3000 ha-od lenne ahol te olyan pozícióban vagy, hogy érdemben hozzá tudsz szólni a beruházáshoz akkor nem itt írogatnál. Másrészt nincs is már ekkora gazdaság, ahol ennyi területen csak régi sz*rokkal dolgoznának

2015. jún. 10. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Hát ilyen valóban nincs. Ekkora területen nincs olyan, hogy "jaj, most elromlott a szervó a szutykos MTZ-be, ezért ma azt csináljuk..."

Ill. ahogy az előttem dolgozó is írta, cégvezetőként, nem itt kérnéd ki az e féle véleményeket.

1. Hetente járkálnak az értékesítők minden gazdasághoz.

2. 3000 hektáros földterület elérése nagyon nagyon jó esetben minimum 15 év. Ez idő alatt jó pár gépet le kellett amortizálnotok, hisz menni kell. Lennie kell rálátásodnak, hogy melyek azok a traktorok amelyekre a cégnek szüksége van.

Ergo, kamu szaga van a kérdésnek, vagy Te egy lelkes-ambiciózus beosztott vagy, aki szeretne egy piros pontot a főnök szemébe.

2015. jún. 18. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
43%

Amennyiben tényleg cégvezető vagy, és ha szükségetek lenne traktorosra, vagy kombájnosra, nos, írj privátba.

Meg van minden szükséges papírom a munka vállaláshoz.

2015. jún. 18. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen utolsó, egyeztetünk
2015. jún. 19. 14:53
 10/10 anonim ***** válasza:

3000 hektár?:) Na persze, tudod ki hiszi el.

Még a végén kiderül, hogy tiéd a Boly meg a Dalmand, nem Csányié.

Az meg végképp elképzelhetetlen, hogy 2015-ben 3000 hektáron még Rábával meg MTZ-vel bohóckodnak.

A mi családunk 500 hektáron gazdálkodik, de mikor gép beszerzés merül fel nem laikusoktól kérünk tanácsot a gyakorin hanem leülünk tárgyalni az Axiál, Kite, stb képviselőivel. Egyébként jár gépkezelői tanfolyam a gépek vásárlásához;)

2015. jún. 23. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!