Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » A nyugati traktorok esetében...

A nyugati traktorok esetében hogy működik a szervíz, ha például leáll a gép a földön, akkor hívni kell a szervízt, kijönnek, vagy elszállítják? Mi az amit maga is javíthat az ember ezeken a gépeken?

Figyelt kérdés
És például a régebbi, 90-es 80-as évjáratú traktoroknál is ugyanígy van, amiket már nem gyártanak?

2014. dec. 12. 14:24
 1/5 anonim ***** válasza:

Hát az MTZ-ket azoknak nem kell hivni senkit, mert a mezőn is megtudják szerelni, ha meg nem, akkor hazahúzzák őket egy másikkal, és otthon megszerelik.

Más a helyzet az ilyen több 100 ezer eurós Fendtekkel, John Deere-kel, stb, nos ha ezeknek bajuk van, megállnak, letilt az elektronika, és ott bizony csak a szerviz segithet. Ha kell, kijönnek a mezőre is a gépért, csakhogy gyakran előfordul, hogy több 100 kilóméterről jön a szerviz, vagy csak másnap jönnek ki, és a traktorral ha dolgoznak, általában ott dolgozni kell, nem lehet húzni az időt. Sokszor előfordul az ilyen fullos Fendteknél is, hogy a spéci fokozatmentes váltó miatt haza sem lehet vontatni őket, és akkor a mezőn kell éjszakázni mellettük, hogy nehogy reggélre magától eltűnjenek.

2014. dec. 12. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
:DD igen, erre gondoltam. Az mtz-t azt tudom, de a nyugatit nem tudtam, csak gondoltam. és ha régebbi, mondjuk egy 95-ös John Deerem van, akkor azzal is ugyanúgy megy minden a szervizelés esetében, mintha egy vadiúj, vagy az már más
2014. dec. 12. 16:46
 3/5 anonim ***** válasza:

A 80-as 90-es évjáratúak nincsenek annyira agyon elektronikázva!

És igen ha komolyabb baja van haza kell húzni, vinni valahogy mint a minszkit is, a föld közepén annak sem álltok neki pl. egy motor, váltójavításnak szerintem.

2014. dec. 12. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Így van, és még annyit fűznék hozzá hogy minden gép akkor romlik el, ha használják, és mikor a legjobban kellenek.
2014. dec. 13. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Igen, ezekhez az újakhoz kijönnek, és ha kell ott a helyszínen, a föld közepén javítanak ha szükséges és lehetséges. Viszont el azért nagyon ritkán viszik. Pont azért állnak meg, és tilt az elektronika, hogy ne legyen nagy gond. Általában van bennük vészprogram amivel haza lehet ballagni.
2014. dec. 13. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!