Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ez ugye még az autókereskedők...

Ez ugye még az autókereskedők között is extra pofátlan?

Figyelt kérdés

A sógorom autókkal foglalkozik, ad-vesz,javít, mindent csinál, van két kereskedése is, én pedig most érettségizek, ő szeretné ha én is ebben a körben mozognék, és szeretne is alkalmazni.

Neki nagyon bejött, engem egyedül a pénz vonz ebben, alig 10 év alatt elérte,hogy 10 milliós Mercédesszel járjon, előtte meg pár százezres kocsikkal járt, ez a része tényleg tetszik is, (ő most 30 éves) viszont pénteken elvitt egy autófelvásárló "körútra" és egy Opelért 750 ezret kértek volna, ő meg 450 ezret mondott, az eladó el is hajtott minket, ma pedig felhívta a sógoromat,hogy meggondolta magát és fájó szívvel, de odaadja 450-ért.

Ezen kívül még 3 autót néztünk meg, ott is ilyen ajánlatokat tett, meg azt akarta,hogy játsszuk el,hogy apa-fia vagyunk és azt hazudja,hogy nekem veszi a kocsit mert úgy biztos többet engednek, de azt hittem csak viccel, pedig komolyan gondolta, nem is mentem bele.

De én tényleg nagyon kellemetlenül éreztem magam, azt mondta,hogy néha neki is ég a pofája egy-egy ajánlattételkor, de ez erről szól.

Nem tudom,hogy én ehhez hozzátudnék e szokni valaha is, bár lehet erre születni kell.


2015. máj. 25. 14:38
 1/7 anonim ***** válasza:

Ezt hívják piacgazdaságnak. Az eladónak nem kötelessége 450 ezerért eladnia az autót. Ki is tarthat a 750-es ára mellett, ha annyira kell neki. Ha eladja a sógorodnak, akkor viszont azonnal megszabadul tőle, nem kell a vevőket várnia, nem ketyeg a KGFB és a gépjárműadó (mondjuk annak mindegy, már befizette úgyis, jövő évig meg csak eladja). Ráadásul azonnal pénzt lát - igaz, csak 450 ezret.

Ha kitart a 750 ezer mellett, talán el tudja adni az autót 600-650 ezerért. Csak várnia kell vele, míg jön valaki, akinek kell annyiért is.

"Neki nagyon bejött, engem egyedül a pénz vonz ebben..."

Neki azért jött be, mert ilyen pofátlan trükköket alkalmaz. Pörgetni kell a bizniszt, mert különben nem hogy méregdrága Mercedes nem lenne, de a lefingott, pár százezres romját is el kellett volna adnia. Ha felbukkan a piacon egy jó autó, arra le kell csapni, lehetőleg minél olcsóbban. Ha még nem is tudja olyan olcsón elhozni, mint szeretné, akkor is jól jár: az az autó, ami az ő telepén van, neki fog hasznot hajtani, nem a szomszéd kereskedőnek.

Ha belekerülsz ebbe az üzletbe, neked is lesz választási lehetőséged. Vagy lazán, nyugisan csinálod, nem próbálsz átejteni senkit, maximálisan korrekt vagy - és akkor talán a rokoni kapcsolatra hivatkozva megtart alkalmazottnak, de nagy pénz sosem lesz ebből. Vagy kihasználsz minden létező lehetőséget, elmész a falig vagy még tovább, próbálsz pofátlanul alkudni, utána pedig felvered az autó árát eladáskor. Na, ebből lesz a tízmilliós Merci, nem a láblógatásból.

2015. máj. 25. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Pofátlannak pofátlan, de nem tart pisztolyt az ember homlokához, hogy adja olcsóbban a kocsit.


Tudod mi a pofátlan? Visszatekerni az órát és elhallgatni minden hibát a vevő elől. De ez sajnos ilyen szakma, nem is szereti senki a neppereket. Ezért kompenzál a 10millás mercivel.

2015. máj. 25. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Ez a szakma erről szól. Ha nem tetszik, akkor ilyen pályára ne menj, nem leszel sikeres benne.
2015. máj. 25. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Ez csak a szakma felszíne, a gond nem itt van, hanem ott amikor a vevőnek hazudik a kocsi állapotáról. Ő tesz egy ajánlatot, tök mindegy hogy milyen dumát körít mellé, az eladó meg vagy elfogadja azt az árat vagy nem, kész, senkinek nem kötelező eladnia az autóját. Persze van olyan helyzet is amikor igen, de maradjunk az egyszerű nepperek világánál. Neked ez a "szakma" nyilvánvalóan nem fekszik, nem ezzel kellene foglalkoznod hanem valami rendes értékteremtő munkát keress, ahol kibontakoztathatod a tehetségedet azzal is lehet pénzt keresni, nem csak az adok-veszek-mutyizok vonalon.
2015. máj. 25. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Extra pofátlan? Ugyan már... Ez csak egy kis laza hétfő reggeli bemelegítés.


Majd amikor a totálkáros 3 autóból összetákolt, 490e kmt futott német taxit itthon a lehető legolcsóbb (legkókányabb) módon összeberhelik, újrafényezik, hamisítanak neki egy szervízkönyvet 192e km-ről és telibe nyomja a vevő arcába a német nyugdíjas 3. autója csak autópályán használt megkímélt dumát :-)


nem láttál te még semmit. Ha ettől kiakadsz akkor felejtsd el az egészet.


Becsületes nepper MO-n nem él meg, mert a nepperek 99%-a az anyját eladná 2 forintért és eltapossák azt, aki korrekt.

2015. máj. 25. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Majdnem mindegyik autókereskedő ilyen átverős (de az ingatlanosok is, tudom ez most nem jön ide), mégis tőlük akar a legtöbb ember vásárolni nem tudom miért. Az óravisszatekerésről ezek szerint még nem mesélt.


A jó hír, hogy rendes nemes lelkű ember vagy. A rossz hír is ugyanez, mert ezek szerint a meggazdagodásnak ez a viszonylag gyorsabbik módja elúszott.

Azért ha a pénz csábítana, el ne hidd, hogy 10 milliós az a Mercedes, nekem is van ilyen ismerősöm, azzal etetett, hogy 8 milliós az autója, közben két 1-1 milliós totálkáros darabból hegesztették össze (az egyik autónak az eleje, a másiknak a hátulja volt teljesen összetörve, a törött autókat meg kis áron meg lehet venni). Ez is a trükkje, hogy átcsábítson a sötét oldalra. Aztán téged is átverne, mert csak felhasználna, alkalmazott lennél és csak annyit fizetne, hogy éppen ott maradj, de meg nem gazdagodnál.


Kereskedni lehet tisztességesen is és meg is lehet belőle élni. Autókereskedőtől ezek után meg ne vegyél autót :)

2015. máj. 25. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:

Én is megjártam az autókereskedőkkel rendesen.


Volt egy használt autóm, amit szerettem volna másik, fiatalabbra lecserélni. Addig nem tudtam eladni, amíg nem találtam helyette másikat. Felraktam a használtató.hu oldalra. Jött is 2 ajánlat az AAA autó után (ezt nem fogadtam el, mert egy szélhámos cég), akihez elvittük az autót. Az egyik kereskedő azt mondta, hogy hónap végéig, azaz még 2 hétig 600.000,-Ft-ért átveszi, ha visszavisszük. A másik 650.000,-Ft forintot mondott rá, szintén hó végéig.

Megtaláltuk azt az autót, amit megvennénk.

Visszavittük az egyik kereskedőhöz, aki a többet ajánlotta, de ő közölte, hogy változott az ár és most már csak 450.000,-Ft-ot adna érte.

Megkerestük a másik kereskedőt, aki közölte, hogy a testvére ígérte meg azt az összeget, de azt írta ki neki, hogyha visszajövünk, akkor már csak 500.000,-Ft-ot adjon nekünk. Viszont az ár mostanra még lejjebb ment, ezért ő már csak 400.000,-Ft-ért venné meg.


Ezután megkerestünk jó pár kereskedést (kb. 40-et) a közelben, és volt olyan, aki megkérdezte, hogy voltunk-e a másiknál, mert ő mennyit ajánlott érte. Ők hárman nézték át az autót tetőtől talpig, és közölték, hogy 450.000,-Ft-ért átvennék az autót.


Már úgy volt, hogy lenne egy korrektebb kereskedő, aki 550.000,-Ft-ot ígért az autóért és oda fogjuk visszavinni.

A legutolsó helyen, egy normális kereskedő, aki nem kezdett pofátlanul alkudozni, a különféle nem létező hibákat is felsorolni, közölte, hogy 650.000,-Ft-ért átveszi az autót. Ezzel jártunk a legjobban.


Erre azt mondom, hogy az ilyen autókereskedő ritka a piacon.


Nekem is az a véleményem, hogy az autókereskedők többsége pofátlanul hülyének nézik az eladókat, és azt gondolják, hogy a piacon mindenki el fogja adni annyiért, hogy ők kétszer nagyobb haszonra tegyenek szert.


Mikor autót kerestünk, ugyanis meg volt, hogy milyen típusú lenne jó, akkor a kereskedők azt mondták, hogy azért ennyi kilométer van az autóban, amikor több mint 10 éves, mert idősek a tulajdonosok, és csak bevásárolni jártak vele. De egy másikat is árulnak még.

Akkor kérdem én, hogy miért kellett fenntartani 2 autót is, ha csak bevásárláshoz kellett?


Bizony mi is megjártuk már kereskedővel.

10 évvel ezelőtt kipróbáltunk egy autót, és már a hitelt intéztük, amikor a márkakereskedésben utánanéztünk az autónak. Ekkor volt benne 130.000 kilométer az óra szerint. A kereskedésben meg közölték, hogy már 3 évvel ezelőtt is 180.000 kilométer van nyilvántartva. Ekkor a kereskedő közölte, hogy ő nem tud semmiféle óraátállításról. Otthagytuk az autót, és töröltettük a hitelt.

2015. okt. 4. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!